Jedynie prawda jest ciekawa


Łosiewicz we "wSieci": Ojciec też potrafi

30.06.2015

Dużo mówi się dziś o kryzysie ojcostwa. Czasem jednak do tego kryzysu, przynajmniej na własnym podwórku, całkiem niechcący doprowadzają same kobiety – pisze w tygodniku „wSieci” Dorota Łosiewicz.

„Ojcostwo to zadanie stałe, wierne i dożywotnie” — Dorota Łosiewicz przytacza słowa abp Henryka Hosera, który z okazji niedawno obchodzonego Dnia Ojca mówił o roli mężczyzny w rodzinie na łamach „Idziemy”. 

- W sprawach życia codziennego ojciec bierze pełny udział i podejmuje współodpowiedzialność. Nie znika, nie zostawia żony z domem na głowie i z problemami wychowawczymi dzieci, podczas gdy sam ucieka w pracę lub preteksty nieobecności – dodaje dziennikarka.

Dzieli się swoimi obserwacjami innych rodziców spotykanych na co dzień w różnych sytuacjach. Zauważa: - Niestety często, gdy na świecie pojawiają się dzieci, mamy nabierają nagłego przekonania, że same wiedzą lepiej i są niezastąpione. Na Facebooku popularny jest link, pod którym można obejrzeć zestawienie zdjęć, jak pewne rzeczy robi mama, a jak tata. Na pierwszej fotografii widać matkę, która prowadzi dziecko na rowerku, na drugim ojca, który na czterokołowcu jedzie sam, a obok niego biegnie dziecko. Jest mama, która czyta dzieciom, i tata, który w obecności pociech gra na komputerze; mama z roześmianym dzieckiem na karuzeli i tata, który prowadzi z zawadiackim uśmieszkiem samochodzik w wesołym miasteczku, a obok siedzi przerażona córeczka. Jeden z pierwszych komentarzy brzmi: „To dlatego dzieciństwo jest takie zabawne”. Przecież nikt nie powiedział, że rodzice wszystko muszą robić dokładnie tak samo, a próba udowodnienia, że mama wie wszystko najlepiej, nie będzie mieć happy endu. Prawda jest taka, że rola kobiety w kształtowaniu wizerunku ojca w oczach dzieci jest nieoceniona. I im szybciej zrozumie to sama mama, tym lepiej dla całej rodziny – podkreśla Dorota Łosiewicz.

Jak pozwolić ojcu być ojcem – więcej na ten temat pisze Dorota Łosiewicz w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook