Jedynie prawda jest ciekawa


Łosiewicz we "wSieci: Rola życia Barbary Sienkiewicz

25.08.2015

"Jedni jej kibicują, inni ostro ją krytykują. Piszą o niej gazety i portale, rozmawia się o niej w telewizyjnych programach publicystycznych oraz na ławkach w parkach. Bez wątpienia o Barbarze Sienkiewicz jest głośno. Wreszcie?" – zastanawia się w artykule Dorota Łosiewicz.

W artykule autorka opisuję sprawę emerytowanej aktorki Barbary Sienkiewicz, która w wieku 60. lat urodziła bliźniaki. Zastanawia się nad motywacją tak późnego macierzyństwa, tym bardziej że aktorka deklaruje bardzo skąpe środki na życie i utrzymanie dzieci. "Jednak kwestia poczęcia dzieci pani Sienkiewicz wzbudza potężne kontrowersje, a wielu ginekologów nie ma wątpliwości, że bez kosztownego zabiegu in vitro to w ogóle nie byłoby możliwe, tym bardziej że organizm kobiety w tym wieku nie produkuje już komórek jajowych. Były pieniądze na medyczną procedurę, a nie ma ich na życie? Sama aktorka do in vitro się nie przyznaje, woli mówić o cudzie, zachowuje się jak nastolatka, która po prostu 'zaliczyła wpadkę'" - pisze Łosiewicz.

Dorota Łosiewicz pisząc o sytuacji życiowej „młodej” matki podejmuje temat ojca dzieci: "Jeśli jednak faktycznie aktorka zaszłaby w ciążę w sposób naturalny wskutek jakiejś nowatorskiej terapii hormonalnej, pojawia się pytanie o ojca dziecka: dlaczego — znając trudną sytuację matki swoich dzieci — nie chce jej wesprzeć finansowo, nie płaci alimentów? Tu, żeby sprawę jeszcze bardziej skomplikować, znów zabiera głos Barbara Sienkiewicz, twierdząc w rozmowie z 'DGP', że nie utrzymuje z mężczyzną kontaktu i nie może liczyć na żadne alimenty: 'Temat prawnie jest zamknięty. Dzieci mają moje rodowe nazwisko. Ojciec nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci' — stwierdziła kobieta. Słysząc taką argumentację, jeszcze trudniej uwierzyć w siłę natury".

Dziennikarka w swoim materiale pisze także:  "Niestety, choć aktorka twierdzi, że 'dzieci są czarem jej życia', nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż w tej sprawie stały się towarem i kaprysem, a ich matce zabrakło wyobraźni, żeby zrozumieć, że może im zrobić krzywdę. Mimo to życzę pani Barbarze, żeby była wspaniałą mamą, a swoje dzieci otoczyła morzem miłości. Od września dzieci aktorki mają iść do żłobka, a Barbara Sienkiewicz chciałaby znów grać. Po takim rozgłosie może liczyć na to, że posypią się role. Kto wie, może nawet zagra samą siebie".

Więcej o sprawie Barbary Sienkiewicz, 60-letniej matce, pisze Dorota Łosiewicz w najnowszym numerze  tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 24 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook