Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Łosiewicz we "wSieci: Rola życia Barbary Sienkiewicz

25.08.2015

"Jedni jej kibicują, inni ostro ją krytykują. Piszą o niej gazety i portale, rozmawia się o niej w telewizyjnych programach publicystycznych oraz na ławkach w parkach. Bez wątpienia o Barbarze Sienkiewicz jest głośno. Wreszcie?" – zastanawia się w artykule Dorota Łosiewicz.

W artykule autorka opisuję sprawę emerytowanej aktorki Barbary Sienkiewicz, która w wieku 60. lat urodziła bliźniaki. Zastanawia się nad motywacją tak późnego macierzyństwa, tym bardziej że aktorka deklaruje bardzo skąpe środki na życie i utrzymanie dzieci. "Jednak kwestia poczęcia dzieci pani Sienkiewicz wzbudza potężne kontrowersje, a wielu ginekologów nie ma wątpliwości, że bez kosztownego zabiegu in vitro to w ogóle nie byłoby możliwe, tym bardziej że organizm kobiety w tym wieku nie produkuje już komórek jajowych. Były pieniądze na medyczną procedurę, a nie ma ich na życie? Sama aktorka do in vitro się nie przyznaje, woli mówić o cudzie, zachowuje się jak nastolatka, która po prostu 'zaliczyła wpadkę'" - pisze Łosiewicz.

Dorota Łosiewicz pisząc o sytuacji życiowej „młodej” matki podejmuje temat ojca dzieci: "Jeśli jednak faktycznie aktorka zaszłaby w ciążę w sposób naturalny wskutek jakiejś nowatorskiej terapii hormonalnej, pojawia się pytanie o ojca dziecka: dlaczego — znając trudną sytuację matki swoich dzieci — nie chce jej wesprzeć finansowo, nie płaci alimentów? Tu, żeby sprawę jeszcze bardziej skomplikować, znów zabiera głos Barbara Sienkiewicz, twierdząc w rozmowie z 'DGP', że nie utrzymuje z mężczyzną kontaktu i nie może liczyć na żadne alimenty: 'Temat prawnie jest zamknięty. Dzieci mają moje rodowe nazwisko. Ojciec nie ma ani żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci' — stwierdziła kobieta. Słysząc taką argumentację, jeszcze trudniej uwierzyć w siłę natury".

Dziennikarka w swoim materiale pisze także:  "Niestety, choć aktorka twierdzi, że 'dzieci są czarem jej życia', nie sposób oprzeć się wrażeniu, iż w tej sprawie stały się towarem i kaprysem, a ich matce zabrakło wyobraźni, żeby zrozumieć, że może im zrobić krzywdę. Mimo to życzę pani Barbarze, żeby była wspaniałą mamą, a swoje dzieci otoczyła morzem miłości. Od września dzieci aktorki mają iść do żłobka, a Barbara Sienkiewicz chciałaby znów grać. Po takim rozgłosie może liczyć na to, że posypią się role. Kto wie, może nawet zagra samą siebie".

Więcej o sprawie Barbary Sienkiewicz, 60-letniej matce, pisze Dorota Łosiewicz w najnowszym numerze  tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 24 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Słowa kluczowe:

aktorka

,

artykuł

,

sprawa

,

macierzyństwo

,

życie

Warto poczytać

 1. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 2. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 3. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 4. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 5. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 6. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

 7. wsiecipiesiewicz1910 19.10.2016

  „wSieci”: Kulisy procesu Piesiewicza

  „Już sama sentencja wyroku przyprawia karnistów o ból głowy”.

 8. EurocopterEC-725CougarMkII 19.10.2016

  Pawłowicz: Państwo musi się kierować swoim interesem

  Posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl o sprawie Caracali.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook