Jedynie prawda jest ciekawa


Łosiewicz: Smutna refleksja z okazji Dnia Babci i Dziadka

22.01.2013

Z hasłami polityki prorodzinnej na ustach szefa rządu, władza prowadzi politykę prawdziwie antyrodzinną.

O 8.00 babcia Ania melduje się u nas w domu na posterunku. Przyjechała, żeby zająć się dwuletnią Hanią. Podczas gdy ja odwożę do przedszkola Jana, druga babcia – Teresa – zabiera z naszego domu Maję i odprowadza ją do szkoły na trzecią lekcję. Kilka godzin później do przedszkola po Jana rusza dziadek Jurek, a w tym czasie babcia Teresa odbiera Maję ze szkoły. Zaś babcia Ania zapewnia zajęcia edukacyjne Hani. Czasem Maja i Janek wracają do swojego domu, czasem spędzają popołudnie u babci Teresy, gdzie przychodzą także córki mojej szwagierki, rówieśnice moich maluchów. Tam odrabiają lekcje i świetnie się bawią. Ponadto babcia Teresa, zajmuje się jeszcze swoją zniedołężniałą teściową.

Babcie mają 63 i 61 lat. Dziadek ma 61 lat (wciąż jest aktywny zawodowo). Gdyby dziś obowiązywał ustawowo wydłużony wiek emerytalny, prawdopodobnie nie mogłabym pracować, bo obie babcie wciąż musiałyby chodzić do biura. Obie skorzystały z wcześniejszych emerytur (budżetówka). Prawdopodobnie prababcia nie mogłaby też korzystać z pomocy teściowej. Czekałby ją dom opieki.

Ktoś powie, że mam dużo szczęścia, ponieważ mam do pomocy pół rodziny. Oczywiście. Żałuję tylko, że kiedy moje dzieci będą mieć swoje dzieci, ja nie będę mogła im pomóc, bo wciąż będę musiała pracować. A gdy ja będę w wieku mojej mamy i teściowej kto zajmie się nimi? Przecież będziemy z mężem pracować do 67 roku życia.

Premier Tusk dużo dziś mówi o polityce prorodzinnej. Czy można jednak sobie wyobrazić politykę bardziej antyrodzinną niż ta, którą do tej pory prowadzi rząd? Gdy wisi nad nami demograficzna zapaść, gdy Polska się wyludnia, długofalowa polityka rządu wzmaga tylko te tendencje.

Ot, taka smutna refleksja z okazji dnia babci i dziadka.

Dorota Łosiewicz, publicystka tygodnika "W Sieci"

Fot. Sxc. hu

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook