Jedynie prawda jest ciekawa


Łopiński: To rezygnacja z suwerenności

29.11.2011

Podczas konferencji prasowej Radosław Sikorski przypomniał, że to Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński. Zdaniem ministra, to dowód, że prezydent był za coraz silniejszą integracją Unii. Obecny szef MSZ sugerował, że PiS w związku z tym nie powinien krytykować go za wypowiedź, której udzielił w Niemczech. Portal Stefczyk.info poprosił o ocenę tej sytuacji ministra Macieja Łopińskiego, jednego z najbliższych współpracowników śp. Lecha Kaczyńskiego:

Wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego oceniam źle. Warto w tej sprawie przypomnieć, że Donald Tusk w czasie expose nie mówił o polityce zagranicznej szczególnie wiele. Zarysował tylko ogólnikowo priorytety. W sprawie szczegółów odesłał do tradycyjnego wystąpienia ministra spraw zagranicznych. Teraz okazuje się, że ono miało miejsce nie w Warszawie tylko w Berlinie.

Minister Sikorski powiedział w Niemczech, że jest zwolennikiem federacji, w której poszczególne państwa będą miały tyle samo samodzielności ile mają stany w USA. To jest rezygnacja z polskiej suwerenności. Oceniam to bardzo negatywnie.

Sugestie, że PiS nie powinien zgłaszać sprzeciwów, ponieważ śp. Prezydent Lech Kaczyński wynegocjował traktat lizboński a potem go podpisał, to nieporozumienie. Prezydent walczył skutecznie, żeby Unia Europejska nie miała zewnętrznych atrybutów państwowych. Traktat reformujący wcześniejsze traktaty nie wprowadził godła Unii, hymnu, ani flagi. UE nie prowadzi również za państwa narodowe polityki zagranicznej. Wywalczone zostały także gwarancje, wyłączające jurysdykcję Brukseli w obszarach kultury, czy obyczajowości w Polsce. Wykorzystywanie Lecha Kaczyńskiego obecnie do legitymizowania polityki rządu jest nieuprawnione.

Lech Kaczyński był zwolennikiem Unii, ale zaznaczał, że Polska musi mieć silną pozycję, która będzie odpowiadała naszemu realnemu statutowi. To była jego stała troska i jego postulat. Prezydent zawsze twierdził również, że Unia powinna być związkiem państw, a nie federacją. Uważał, że nie możliwa jest paneuropejska demokracja, jeśli nie będzie wspólnej opinii publicznej. Na razie do tego jest jeszcze bardzo daleko.

not. saż
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook