Jedynie prawda jest ciekawa


Listopad - niebezpieczna dla PO pora

17.11.2013

Platforma Obywatelska przypomina roller coaster w akcji. Wydarzenie goni news, news aferę, afera pogania następną aferę.

W piątek rano swoją dymisję zapowiada minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka. Po południu tego samego dnia podaje się do dymisji minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, który w prywatnych rozmowach już parę tygodni wcześniej wyrażał przekonanie, że choć jest jednym z najbliższych współpracowników Tuska, premier go poświęci. Zanim szef rządu przyjmuje jego dymisję, Polskę jak długa i szeroka, obiega wieść o kolejnej „aferze taśmowej” PO. Tusk pozbywa się Nowaka. A w sobotę, dzięki tygodnikowi zwykle przychylnemu rządowi poznajemy kolejną, „taśmę prawdy” o PO. W programach telewizyjnych i radiowych, w których spotykają się przedstawiciele różnych partii, nawet reprezentanci ugrupowań, którzy zwykle rządu bronią (bo są z nim formalnych czy nieformalnym sojuszu), jeżdżą po ekipie Tuska, jak po łysej kobyle. Dziś, w niedzielę trwa kolejny odcinek serialu o dolnośląskich taśmach PO, a Jacek Protasiewicz tłumaczy się na różnych kanałach telewizyjnych z kanału, w który wpadł.

Dwulecie rządu zbiega się z jego rekonstrukcją, politolodzy, nawet ci odlegli od opozycji, śmieją się, że rekonstrukcję rządu zaczął prokurator. Inni politolodzy w telewizji – i to zdecydowanie przyjaźni wobec Tuska, tłumaczą niczym słoń w składzie porcelany, że nieudani, zdymisjonowani ministrowie zasilą PO w Parlamencie Europejskim po majowych wyborach. Przekaz jest jasny: nie sprawdziłeś się w rządzie, ale jesteś z drużyny Tuska, to dostajesz kopa w górę, przepraszam, kopa do Brukseli. Reakcja przeciętnego telewidza, radiosłuchacza czy czytelnika komentarzy w necie może być tylko jedna: platformerska nomenklatura jest jak wypisz, wymaluj, nomenklatura komunistyczna.

Listopad – niebezpieczna dla Platformy pora…

Ryszard Czarnecki

[fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook