Jedynie prawda jest ciekawa


List do Borusewicza: "Kończ waść, wstydu oszczędź!"

01.08.2013

"Okres ostatnich 6 lat, za który ponosi Pan osobistą odpowiedzialność, przyczynił się do dalszego znaczącego zapóźnienia cywilizacyjnego Polski."

Szanowny Panie Marszałku,

wypowiedź w "Rzeczypospolitej"(17.07. 2013.), w której dopuścił się Pan słownej napaści na Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę, nie była zaskoczeniem ani dla mnie ani dla znaczącej części członków Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”. Ja sam – a sądzę, że i milcząca większość byłych członków dziesięciomilionowego NSZZ „Solidarność” lat 1980-81 – odbieram jako własne treści listu otwartego w tej sprawie przewodniczącego Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność" Mariana Króla, byłego uczestnika strajków lubelskiego lipca 1980. Jak słusznie zauważa przewodniczący M. Król (List otwarty do Borusewicza. "Łatwiej jest zarzucać kłamstwo niż odpowiedzieć na realne problemy kraju"), rzecz nawet nie w tym, że Pan Marszałek pozwala sobie na zacieranie różnic między komunistycznymi przestępcami PRL i namiestnikami Polski okresu stanu wojennego a tymi bohaterami "Solidarności", którzy dochowali jej wierności. Wydaje się, że nie rozumie Pan lekcji przeszłości. I może właśnie dlatego nie rozumie Pan wielkich wyzwań współczesności. Dodam do długiej listy kwestii, które najwyraźniej nie docierają do Pańskiej świadomości – dramatu młodego pokolenia, zapaści demograficznej, deindustrializacji Polski i innych - problemy edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. KSN NSZZ „Solidarność” ma tu swoiste doświadczenia – był Pan łaskaw zignorować nasz list otwarty z dnia 26 lutego 2011. Pisaliśmy w nim między innymi co następuje:
KSN NSZZ „Solidarność” uważa, że budowanie innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy wymaga przede wszystkim zwiększenia nakładów budżetowych na naukę i szkolnictwo wyższe.
Zapóźnienie technologiczne polskiej gospodarki i brak narodowej bazy innowacyjnej stanowią bardzo poważne zagrożenia dla przyszłości Polski. Okres ostatnich 6 lat, za który ponosi Pan osobistą odpowiedzialność, przyczynił się do dalszego znaczącego zapóźnienia cywilizacyjnego Polski. Szanowny Panie Marszałku, nie powinien Pan czekać na werdykt wyborców w kolejnych wyborach. „Kończ waść, wstydu oszczędź ”.

Z poważaniem

Przewodniczący KSN NSZZ „Solidarność”

Prof. dr hab. Edward Malec

[fot. senat.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook