Jedynie prawda jest ciekawa


Lisicki: Groteskowa decyzja SP

15.09.2012

Decyzja z posłem Cymańskim, wydaje się trochę groteskowa. Niczego dobrego to nie wróży - tak Paweł Lisicki, publicysta i red. naczelny "Uważam Rze" ocenia ostatnie posunięcie Solidarnej Polski.

Stefczyk.info: Wysunięcie przez Solidarną Polskę Tadeusza Cymańskiego na stanowisko premiera to poważna propozycja?

Paweł Lisicki: To jest kandydatura, która ma wymiar czysto medialny. Solidarna Polska zorientowała się, że  w weekendy nic się nie dzieje w polityce i że PiS ma jakiś pomysł. I postanowiła go ubiec, żeby zaistnieć. Ale ta kandydatura w żadnym wypadku nie wydaje mi się poważna.

Poseł Cymański był znany raczej jako autor licznych bon motów, niż jako tzw. polityk merytoryczny...

Właśnie. Skądinąd to sympatyczna postać. Ale mało to sympatycznych postaci, które nie są kandydatami na premiera?  Wydaje mi się, że to ze strony Solidarnej Polski zabieg zupełnie niepoważny. To już któryś raz, kiedy okazuje się, że partia tak bardzo chce zaistnieć w mediach, że popełnia dosyć proste błędy.
Lepiej by było nie wskazywać nikogo i poczekać, niż za wszelką cenę chcieć pokazać, że ma się kandydata na premiera. Kandydata, który tak naprawdę jest kandydatem merytorycznie słabym. A i w sensie medialnym nie jest to postać aż tak powszechnie rozpoznawalna, szczególnie po dłuższym okresie nieobecności na ekranach telewizji.

Czy można mówić, że to początek schyłku Solidarnej Polski? Co tam się stało? Do tej  pory Jacek Kurski dawał się poznać jako nie najgorszy strateg medialny...

Gdy patrzę na działania tej partii, to specjalnej przyszłości jej nie wróżę. Oczywiście niczego w polskiej polityce nie można do końca przesądzić, bo wydawało się już nie raz, że ktoś umierał, a potem nagle odżywał. Ale jeśli jedynym kandydatem na premiera jest Tadeusz Cymański,  to by tylko potwierdzało, że jest to faza schyłkowa i trudno uwierzyć, żeby Solidarna Polska mogła się z niej wygrzebać.
 
Adam Hofman powiedział dziś, że jeden z dwóch liderów SP negocjuje swój powrót do PiS w zamian za miejsca dla siebie i jeszcze kogoś -  na listach do Parlamentu Europejskiego. To prawdopodobne?

Rozpowszechnianie takich informacji leży oczywiście w interesie PiS. Bo im bardziej będą o tym mówili, tym bardziej rozchwiane stają się szeregi Solidarnej Polski. Patrząc z boku - Solidarna Polska posiada teraz tylko dwa atuty:  pierwszy to fakt, że ma w swoich szeregach kilku rozpoznawalnych polityków, co przy jakimś korzystnym układzie może pozwolić im wejść do Parlamentu Europejskiego. Drugi ich atut to Zbigniew Ziobro, który może rzeczywiście spróbować powalczyć w wyborach prezydenckich. Natomiast czy to jest wystarczająco dużo, by tworzyć partię polityczną w Sejmie? Na razie nic na to nie wskazuje. Nie bardzo wiem o co w tej chwili chodzi liderom tego ugrupowania.  Zaczęli jako partia, która miała być na prawo od PiS-u, teraz ma być pomiędzy PiS-em a Platformą, czyli tam, gdzie PJN. Tylko czy tam jest jakiekolwiek miejsce? Przypadek PJN pokazał, że nie bardzo. A politycy SP mówią to samo co PJN, tylko później i tracą swoje główne atuty. I jeszcze ta decyzja z posłem Cymańskim, która wydaje się być trochę groteskowa! Niczego dobrego to nie wróży.

not. ansa

[fot. PAP/Grzegorz Michałowski]Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook