Jedynie prawda jest ciekawa

Lis znów pluje. „PiS szykuje zamach na konstytucję”

22.06.2015

Szydło i Duda u władzy? "Czegoś takiego nie było w Polsce od epoki Jaruzelskiego”.

Tomasz Lis, zwany powszechnie pieszczochem władzy PO, nie może znieść wizji powrotu PiS-u do władzy. W ostatnim numerze swojego tygodnika Lis załamuje ręce. Czyni to kolejny raz kompromitując się bez reszty.

Nagle dziennikarzowi zaczyna przeszkadzać zdaje się wizja, że prezydent i premier mogą pochodzić z tego samego obozu politycznego. Za czasów Tuska i Kopacz oraz w czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego dziennikarz odcinał kupony i piał z zachwytu. Gdy prezydentem będzie Andrzej Duda a do władzy idzie PiS Lis załamuje ręce. Wiadomo, że przyjaznej Lisowi władzy propagandysta rządowy będzie bronił.

"Prezydent i premier będą podwładnymi człowieka, który sprawując pełnię władzy nie będzie ponosił żadnej konstytucyjnej odpowiedzialności" – twierdzi Lis w "Newsweeku", kolejny raz strasząc PiS-em i jego praktykami. W jego ocenie za wszystkimi będzie stał Jarosław Kaczyński.

"PiS już wie i prezes PiS wie, że partia nie wygrywa wyborów, póki jej twarzą jest Kaczyński" – pisze Lis. Dlatego, zdaniem publicysty, prezes PiS wpadł na "fortel doskonały" - o władzę mają się ubiegać "nie-Kaczyńscy". Lis wskazuje, że jest to pomysł prostacki i skuteczny. I rzeczywiście może to być skuteczne, ponieważ wytrąca ludziom pokroju Lisa prawdziwie prostacki mechanizm straszenia Polaków Jarosławem Kaczyńskim i jego rzekomymi zbrodniami. Lis nie może przeboleć, że jego ulubiona partia nie będzie mogła stosować mechanizmu i narracji, które zapewniają od lat Platformie trwanie przy władzy.

"Prezes w drodze przeprowadzonych w swej głowie prawyborów postawił na drugoligowego kandydata płci męskiej, który za chwilę zostanie prezydentem" - pisze o Andrzeju Dudzie Lis. I zauważa, że teraz Kaczyński stawia na kobietę, czyli Beatę Szydło, która niedługo może zostać premierem.

Na koniec Lis wskazuje, że sytuacja, w której Andrzej Duda i Beata Szydło będą u władzy, to groźba "aksamitnego zamachu na naszą konstytucję". "Czegoś takiego, łącznie z podobną kumulacją władzy, nie było w Polsce od epoki Jaruzelskiego" - kwituje.

Jedno jest pewne. Propaganda Lisa jest na podobnym poziomie co za czasów Jaruzelskiego. Sowiecki generał byłby zapewne zadowolony z „dziennikarza” Lisa.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook