Jedynie prawda jest ciekawa


Lis znów pluje. „PiS szykuje zamach na konstytucję”

22.06.2015

Szydło i Duda u władzy? "Czegoś takiego nie było w Polsce od epoki Jaruzelskiego”.

Tomasz Lis, zwany powszechnie pieszczochem władzy PO, nie może znieść wizji powrotu PiS-u do władzy. W ostatnim numerze swojego tygodnika Lis załamuje ręce. Czyni to kolejny raz kompromitując się bez reszty.

Nagle dziennikarzowi zaczyna przeszkadzać zdaje się wizja, że prezydent i premier mogą pochodzić z tego samego obozu politycznego. Za czasów Tuska i Kopacz oraz w czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego dziennikarz odcinał kupony i piał z zachwytu. Gdy prezydentem będzie Andrzej Duda a do władzy idzie PiS Lis załamuje ręce. Wiadomo, że przyjaznej Lisowi władzy propagandysta rządowy będzie bronił.

"Prezydent i premier będą podwładnymi człowieka, który sprawując pełnię władzy nie będzie ponosił żadnej konstytucyjnej odpowiedzialności" – twierdzi Lis w "Newsweeku", kolejny raz strasząc PiS-em i jego praktykami. W jego ocenie za wszystkimi będzie stał Jarosław Kaczyński.

"PiS już wie i prezes PiS wie, że partia nie wygrywa wyborów, póki jej twarzą jest Kaczyński" – pisze Lis. Dlatego, zdaniem publicysty, prezes PiS wpadł na "fortel doskonały" - o władzę mają się ubiegać "nie-Kaczyńscy". Lis wskazuje, że jest to pomysł prostacki i skuteczny. I rzeczywiście może to być skuteczne, ponieważ wytrąca ludziom pokroju Lisa prawdziwie prostacki mechanizm straszenia Polaków Jarosławem Kaczyńskim i jego rzekomymi zbrodniami. Lis nie może przeboleć, że jego ulubiona partia nie będzie mogła stosować mechanizmu i narracji, które zapewniają od lat Platformie trwanie przy władzy.

"Prezes w drodze przeprowadzonych w swej głowie prawyborów postawił na drugoligowego kandydata płci męskiej, który za chwilę zostanie prezydentem" - pisze o Andrzeju Dudzie Lis. I zauważa, że teraz Kaczyński stawia na kobietę, czyli Beatę Szydło, która niedługo może zostać premierem.

Na koniec Lis wskazuje, że sytuacja, w której Andrzej Duda i Beata Szydło będą u władzy, to groźba "aksamitnego zamachu na naszą konstytucję". "Czegoś takiego, łącznie z podobną kumulacją władzy, nie było w Polsce od epoki Jaruzelskiego" - kwituje.

Jedno jest pewne. Propaganda Lisa jest na podobnym poziomie co za czasów Jaruzelskiego. Sowiecki generał byłby zapewne zadowolony z „dziennikarza” Lisa.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook