Jedynie prawda jest ciekawa

Lis znów pluje: "Mamy wielki gwałt na Polsce"

04.01.2016

"Neron patrzy, jak jego żołnierze demolują najlepsze państwo, jakie Polacy kiedykolwiek mieli".

Tomasz Lis znów przejawia ogromne pokłady frustracji. W swoim ostatnim komentarzu zaznacza, że mamy w Polsce do czynienia z gwałtem na demokracji. "Mamy do czynienia z wielkim gwałtem na Polsce, demokracji i na państwie prawa. Ale również, i absolutnie nie można tego bagatelizować, z brutalnym gwałtem na polszczyźnie" - załamuje ręce Lis.

Gwiazdor salonu III RP porównuje lidera PiS-u do Nerona. "Nasz Neron, przebierając rączkami, siedzi w pierwszym sejmowym rzędzie i z rozkosznym uśmieszkiem patrzy, jak krok po kroku jego żołnierze demolują najlepsze państwo, jakie Polacy kiedykolwiek mieli. Żołnierze mówią z sejmowej trybuny niby do posłów i do widzów, ale to tak przy okazji. Prawdziwy adresat tego popisu arogancji, buty i prostactwa jest jeden. Neron. To dla niego ten show, to jemu żołnierze zapewniają rozrywkę" - kontynuuje festiwal insynuacji i opluwania Lis.

Zaznacza, że "polszczyzna żołnierzy, właściwa im poetyka to wykwit językowego szalbierstwa". "Dialektyka oprawców, żadnej dystynkcji w rozumowaniu, łańcuchy tautologii, parę pojęć jak cepy, jak pisał poeta. Pisał o oprawcach z epoki, która – wydawało się – minęła. Ale właśnie wraca. Wraca stara epoka, stara retoryka, wracają stare propagandowe chwyty" - przekonuje Lis.

Cały felieton Lisa w "Newsweeku" utrzymany jest w tym tonie. Autor wykazuje, że nie ma dla niego żadnych zahamowań w walce z PiS-em. To dla niego ważna walka, walka o utrzymanie bardzo lukratywnych kontraktów, jakie udało mu się zawrzeć za poprzedniej władzy...

ez

[Fot. Youtube.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook