Jedynie prawda jest ciekawa


Lis żenujący jak zwykle

09.11.2015

„Prezes mówił, że zemsty nie będzie, ale sprawiedliwość być musi. Będzie sprawiedliwa zemsta”.

Sfrustrowany gwiazdor mediów mainstreamowych znów straszy PiS-em. Uznał przy tym, że sam lepiej wie, co w Polsce zamierza zrobić Jarosław Kaczyński. Zdaniem Lisa czeka nas czas zemsty.

Tomasz Lis wiele miejsca poświęca na analizowanie podejścia prezesa Kaczyńskiego do Beaty Szydło. W jego ocenie prezes zaznaczał, że Beata Szydło będzie premierem tak długo, jak w jego poczuciu będzie „dawała radę”, czyli jak uważa Lis tak długo jak on uzna to za stosowne. „To tak, by nikomu do głowy nie przyszło, że Szydło może być jakąś naszą wersją kanclerz Merkel” - pisze Lis i przypomina moment, w którym Kaczyński straszył potencjalną panią premier, że na jej miejsce może jeszcze wejść wieczny kandydat na to stanowisko prof. Gliński. Wcześniej w podobny sposób prezes sformatował prezydenta Dudę.

Prezesowi pozostało więc jeszcze stworzenie rządu. By przeczołgać panią Szydło dokumentnie, nakazał posłowi Błaszczakowi publiczne zadeklarowanie, że nie będzie żadnego rządu autorskiego, lecz rząd PiS – czytaj: będzie rząd autorstwa Kaczyńskiego. Beata Szydło próbowała się bronić autoironią i gdy tabloid szydził, że kupuje mięso, kiedy decyduje się skład rządu, odpowiedziała, że owszem, kupowała, ale pasztet. Autoironia średnio wyszła. Po cóż go kupować, skoro koledzy już zafundowali jej pasztet, który będzie zjadać przed całą Polską” - pisze Lis.

W ocenie naczelnego „Newsweeka”, rządy PiS oznaczają, że w Polsce dojdzie do zemsty. „Prezes wyraźnie mówił, że zemsty nie będzie, ale sprawiedliwość być musi. Czytaj: będzie sprawiedliwa zemsta. A ta wymaga odpowiednich ludzi” - komentuje spekulacje o wejściu do rządu Macierewicza i Ziobry.

Jak widać, zacietrzewienie Tomaszowi Lisowi wychodzi na złe. W jego tekście ani polotu, ani humoru, ani poważnej analizy doszukać się nie sposób. Żenujące...

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook