Jedynie prawda jest ciekawa

Lis żenujący jak zwykle

09.11.2015

„Prezes mówił, że zemsty nie będzie, ale sprawiedliwość być musi. Będzie sprawiedliwa zemsta”.

Sfrustrowany gwiazdor mediów mainstreamowych znów straszy PiS-em. Uznał przy tym, że sam lepiej wie, co w Polsce zamierza zrobić Jarosław Kaczyński. Zdaniem Lisa czeka nas czas zemsty.

Tomasz Lis wiele miejsca poświęca na analizowanie podejścia prezesa Kaczyńskiego do Beaty Szydło. W jego ocenie prezes zaznaczał, że Beata Szydło będzie premierem tak długo, jak w jego poczuciu będzie „dawała radę”, czyli jak uważa Lis tak długo jak on uzna to za stosowne. „To tak, by nikomu do głowy nie przyszło, że Szydło może być jakąś naszą wersją kanclerz Merkel” - pisze Lis i przypomina moment, w którym Kaczyński straszył potencjalną panią premier, że na jej miejsce może jeszcze wejść wieczny kandydat na to stanowisko prof. Gliński. Wcześniej w podobny sposób prezes sformatował prezydenta Dudę.

Prezesowi pozostało więc jeszcze stworzenie rządu. By przeczołgać panią Szydło dokumentnie, nakazał posłowi Błaszczakowi publiczne zadeklarowanie, że nie będzie żadnego rządu autorskiego, lecz rząd PiS – czytaj: będzie rząd autorstwa Kaczyńskiego. Beata Szydło próbowała się bronić autoironią i gdy tabloid szydził, że kupuje mięso, kiedy decyduje się skład rządu, odpowiedziała, że owszem, kupowała, ale pasztet. Autoironia średnio wyszła. Po cóż go kupować, skoro koledzy już zafundowali jej pasztet, który będzie zjadać przed całą Polską” - pisze Lis.

W ocenie naczelnego „Newsweeka”, rządy PiS oznaczają, że w Polsce dojdzie do zemsty. „Prezes wyraźnie mówił, że zemsty nie będzie, ale sprawiedliwość być musi. Czytaj: będzie sprawiedliwa zemsta. A ta wymaga odpowiednich ludzi” - komentuje spekulacje o wejściu do rządu Macierewicza i Ziobry.

Jak widać, zacietrzewienie Tomaszowi Lisowi wychodzi na złe. W jego tekście ani polotu, ani humoru, ani poważnej analizy doszukać się nie sposób. Żenujące...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook