Jedynie prawda jest ciekawa

Lis walczy o prezydenturę dla Komorowskiego

04.05.2015

"Trudna kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja".

Niestrudzony Tomasz Lis przekonuje, że Bronisław Komorowski jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. W jego ocenie każdy inny kandydat oznacza zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. "Trudna kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja" - tak według pieszczocha obecnej władzy wygląda wyborcza alternatywa 10 maja.

Szef "Newsweeka" nie zaskakuje. W jego ocenie nikt poza Bronisławem Komorowskim nie zasłużył na pochwałę. "Komorowski daje większości Polaków coś, co w polityce nie jest może wartością nadrzędną, ale jest bez wątpienia wartością realną. Spokojny sen" - uważa Lis. I rzeczywiście kandydat PO na prezydenta Polakom może się kojarzyć ze spokojnym snem, np. na uroczystościach państwowych lub kościelnych. Jednak czy to jest pozytywna cecha? Tego Lis nie wyjaśnia. Jednak chętnie sięga po znany już schemat – straszenia Polaków.

Lis wskazuje, że "od 25 lat nie było w Polsce wyborów prezydenckich, w których stawka byłaby tak wysoka". W jego ocenie wybory będą "referendum w sprawie kierunku zmian, które w Polsce od 25 lat następują".

"W prezydenckim peletonie aplikantów dość powszechnie uznaje się stabilizację za największego wroga. Pretendentami do funkcji głowy państwa są ludzie prezentujący pomysły bez głowy, w gruncie rzeczy kwestionujące to, co jest największym sukcesem Polski i Polaków. I to tworzy realną alternatywę. Trudne kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja. Kontynuacja wymaga pewnie korekt. Ale korekta kursu nie może oznaczać skrętu na manowce" – trudzi się na argumentację Lis.

I uznaje, że największym zawodem jest w jego ocenie kampania... Andrzeja Dudy, którego Lis nazywa "wyciągniętym z cylindra". To jednak w ustach osoby zaangażowanej w obronę interesów rządu zupełnie nie dziwi.

Dla Lisa wybór w niedzielnym głosowaniu jest oczywisty. "W kraju, w którym emocje obywateli kołyszą się w niekontrolowanym rytmie narzucanym przez niemądrych polityków i idiociejące media, racjonalność i spokój naprawdę nie są cnotami, które można bagatelizować. Komorowski, jak się wydaje, daje większości Polaków coś, co w polityce nie jest może wartością nadrzędną, ale jest bez wątpienia wartością realną. Spokojny sen. Przekonanie, że może nie będzie fajerwerków, ale nie będzie też eksplozji grożącej uszkodzeniem ciała" – tłumaczy Lis, wskazując, że obrona status quo jest dla niego ważniejsza niż cokolwiek. Być może płynąca szerokim strumieniem rzeka publicznych środków do mediów Tomasza Lisa utwierdza go w przekonaniu, że zmiany oznaczają zagrożenie...

Jak widać Tomasz Lis jest wiernym obrońcą III RP. III RP nie pozostaje dłużna.

TK,Tokfm.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook