Jedynie prawda jest ciekawa


Lis walczy o prezydenturę dla Komorowskiego

04.05.2015

"Trudna kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja".

Niestrudzony Tomasz Lis przekonuje, że Bronisław Komorowski jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. W jego ocenie każdy inny kandydat oznacza zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. "Trudna kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja" - tak według pieszczocha obecnej władzy wygląda wyborcza alternatywa 10 maja.

Szef "Newsweeka" nie zaskakuje. W jego ocenie nikt poza Bronisławem Komorowskim nie zasłużył na pochwałę. "Komorowski daje większości Polaków coś, co w polityce nie jest może wartością nadrzędną, ale jest bez wątpienia wartością realną. Spokojny sen" - uważa Lis. I rzeczywiście kandydat PO na prezydenta Polakom może się kojarzyć ze spokojnym snem, np. na uroczystościach państwowych lub kościelnych. Jednak czy to jest pozytywna cecha? Tego Lis nie wyjaśnia. Jednak chętnie sięga po znany już schemat – straszenia Polaków.

Lis wskazuje, że "od 25 lat nie było w Polsce wyborów prezydenckich, w których stawka byłaby tak wysoka". W jego ocenie wybory będą "referendum w sprawie kierunku zmian, które w Polsce od 25 lat następują".

"W prezydenckim peletonie aplikantów dość powszechnie uznaje się stabilizację za największego wroga. Pretendentami do funkcji głowy państwa są ludzie prezentujący pomysły bez głowy, w gruncie rzeczy kwestionujące to, co jest największym sukcesem Polski i Polaków. I to tworzy realną alternatywę. Trudne kontynuacja i żmudna praca albo niebezpieczna radykalizacja i groźna destrukcja. Kontynuacja wymaga pewnie korekt. Ale korekta kursu nie może oznaczać skrętu na manowce" – trudzi się na argumentację Lis.

I uznaje, że największym zawodem jest w jego ocenie kampania... Andrzeja Dudy, którego Lis nazywa "wyciągniętym z cylindra". To jednak w ustach osoby zaangażowanej w obronę interesów rządu zupełnie nie dziwi.

Dla Lisa wybór w niedzielnym głosowaniu jest oczywisty. "W kraju, w którym emocje obywateli kołyszą się w niekontrolowanym rytmie narzucanym przez niemądrych polityków i idiociejące media, racjonalność i spokój naprawdę nie są cnotami, które można bagatelizować. Komorowski, jak się wydaje, daje większości Polaków coś, co w polityce nie jest może wartością nadrzędną, ale jest bez wątpienia wartością realną. Spokojny sen. Przekonanie, że może nie będzie fajerwerków, ale nie będzie też eksplozji grożącej uszkodzeniem ciała" – tłumaczy Lis, wskazując, że obrona status quo jest dla niego ważniejsza niż cokolwiek. Być może płynąca szerokim strumieniem rzeka publicznych środków do mediów Tomasza Lisa utwierdza go w przekonaniu, że zmiany oznaczają zagrożenie...

Jak widać Tomasz Lis jest wiernym obrońcą III RP. III RP nie pozostaje dłużna.

TK,Tokfm.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook