Jedynie prawda jest ciekawa


Lis ujada niczym ratlerek u nogawki

08.12.2014

„Kiedy Komorowski i Borusewicz byli internowani, Kaczyński przecierał oczy po przebudzeniu w mamusinych pieleszach”.

Strach w środowisku dziennikarzy wspierających bezgranicznie obecną władzę musi być ogromny, jeśli Tomasz Lis, pieszczoch obecnej władzy, pokusił się o najbardziej prymitywne metody walki z opozycją. Zaprzyjaźniony z rządzącymi „dziennikarz” przekracza kolejne granice.

„Kiedy Komorowski i Borusewicz byli internowani, Kaczyński przecierał oczy po przebudzeniu w mamusinych pieleszach” - pisze, kłamiąc przy tym, Lis. Publicysta stosuje przy tym powtarzane przez lata kłamstwo, jakoby Jarosław Kaczyński nic nie robił w opozycji w czasie komunistycznego zniewolenia. Lis jednak na fakty nie jest specjalnie wyczulony, szczególnie, gdy trzeba walczyć z opozycją.

Lis poczuł się oburzony organizacją przez PiS marszu w obronie demokracji i wolności słowa. "PiS-owski marsz w obronie demokracji nie będzie żadnym zamachem na demokrację i państwo. Co najwyżej - na rozum i poczucie smaku" – pisze Lis. A pewnie, ostrzeganie przed łamaniem zasad demokracji jest zamachem na rozum. Doprowadzenie do chaosu i zafałszowania wyniku wyborów to dopiero przejaw dojrzałości...

W ocenie Lisa jednak afera i kompromitacja jest tylko po jednej stronie. W jego ocenie wyznaczenie daty marszu na 13 grudnia to "prostacka analogia", która ma zdaniem Lisa zrównać dzisiejszą Polskę z Polską stanu wojennego, prezydenta Bronisława Komorowskiego z generałem Wojciechem Jaruzelskim, a obecną, demokratyczną władzę z wojskową juntą. To jednak zdaje się chore rojenia Lisa, bowiem PiS jasno mówi, że o takich analogiach nie ma mowy. Lis jednak jedzie dalej... Według Lisa marsz to kolejna próba delegitymizowania państwa i jego porządku, ale też "szyderczy śmiech z ofiar stanu wojennego".

Tomasz Lis atakując Kaczyńskiego i PiS uderza również w smoleńskie tony. W jego ocenie PiS wykorzystuje ofiary stanu wojennego. "Jeśli można instrumentalizować politycznie tragiczną śmierć 96 osób na pokładzie prezydenckiego samolotu, to żaden kolejny popis skrajnego cynizmu szokować nie może" – kłamie w swoim tekście Lis. Dla niego sprawa katastrofy rządowego samolotu i śmierć 96 Polaków nie jest warta wyjaśnienia, nie jest godna prawdy. Właśnie walkę o prawdę nazywa instrumentalizowaniem ofiar. Dla niego jak widać godnym zachowaniem jest mataczenie i ukrywanie prawdy w tej sprawie.

Lis rozwija twórczo również swoje kłamstwa na temat bezczynności Jarosława Kaczyńskiego w czasie stanu wojennego. "Oto człowiek, który chyba jako jeden z ostatnich Polaków dowiedział się o wprowadzeniu stanu wojennego (jak sam mówi - ok. godz. 11) będzie protestował przeciw władzy popychającej Polskę w stronę Białorusi" - pisze publicysta. Czyżby odmawiał Jarosławowi Kaczyńskiemu prawa do udziału w polskiej demokracji?

Dziennikarz wylicza również, przeciwko komu Kaczyński zamierza protestować. "Przeciw prezydentowi i marszałkowi Senatu, którzy od wielu godzin byli w obozie internowania, kiedy pan Jarosław przecierał oczy po przebudzeniu w mamusinych pieleszach. Kaczyński najwyraźniej nigdy nie wybaczy komunistom, że w 1981 całkowicie go zignorowali” - kończy swój popis Tomasz Lis.

Zapewne dzięki takiej postawie ratlerka obecnej władzy tygodnik „Newsweek” umocnił swoją pozycję w Polsce. I zapewne naczelny bardzo się cieszy. Dla Lisa zdaje się, że partyjna walka z opozycją jest najważniejsza.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook