Jedynie prawda jest ciekawa

Lis nie może uwierzyć: Wyniki mnie zaskoczyły

17.11.2014

„PiS było zdolne do zdobycia tych terytoriów, których wcześniej nie było zdolne…”

„Jeśli te wybory traktować jak sondaż, to ten sondaż wygrał PiS” - mówił Tomasz Lis, pupilek obecnej władzy, działający jako dziennikarz. Przez jego komentarz przebrzmiewało poczucie ogromnej porażki. Zdaje się, że Lis nie brał nawet pod uwagę zwycięstwa PiSu.

„Wyniki mnie zaskoczyły o tyle, o ile najnowsze sondaże na to nie wskazywały. PO prowadziła czterema punktami, a tu się okazało, że przegrała czterema punktami” - mówił Lis pytany przez onet.pl, czy zaskoczyły go wyniki.

„Śląsk wzięty przez PiS, Mazowsze wzięte, Łódzkie wzięte… Wygląda na to, że PiS było zdolne do zdobycia tych terytoriów, które wcześniej nie było zdolne… (…) Jeśli to miał być sondaż wskazujący, w którą stronę może to wszystko pójść, to wygrał go PiS” - załamywał ręce Lis.

Jednak starał się tonować nastroje. „Po wygranych siedmiu wyborach Platforma przegrała. Wynik z 7:0 zmienił się na 7:1. Trzeba poczekać na wyniki oficjalne…” - komentował „na gorąco”.

I zaznaczał, że jednak PO ma się z czego cieszyć. „Może lepiej, że sygnał ostrzegawczy dla PO przyszedł teraz, niż miałby przyjść za rok” - przekonuje dziennikarski pupil platformerskiej władzy.

Lis przyznał smutnym głosem, że skala zwycięstwa PiS - o ile się potwierdzi - mocno go zaskoczyła.

TK
[Fot. Stefczyk.info/Onet.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook