Jedynie prawda jest ciekawa

Lis może się już pakować

09.10.2015

Jarosław Sellin zapowiada uzdrowienie TVP. W ramach tego procesu Tomasz Lis ma stracić pracę.

Jarosław Sellin zapowiada rewolucję w mediach publicznych. W jego ocenie media publiczne należy "uzdrowić". Jednym z elementów generalnego remontu ma być zdjęcie z anteny programu publicystycznego Tomasza Lisa.

„Najważniejszy program publicystyczny o charakterze politycznym nie powinien być prowadzony przez człowieka tak bardzo zaangażowanego po jednej stronie politycznego sporu” - powiedział Sellin w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". W jego ocenie program Lisa jest stronniczy.

Zdaniem posła Lis jest słabym analitykiem politycznym. „Jeszcze w lutym pisał, że wybory prezydenckie są rozstrzygnięte, że wygra je Komorowski” - przypomina Sellin. „Lis słabo wyczuwa sytuację polityczną, często gruntownie myli się w analizowaniu nastrojów politycznych” - dodaje z kolei Sellin w rozmowie z "Super Expressem". „To jest dyskwalifikujące. Lepiej by było, żeby bardziej kompetentni dziennikarze zajmujący się polityką prowadzili takie programy” - kwituje poseł.

W wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" Sellin przyznał, że przez zaangażowanie polityczne Lisa politycy PiS zdecydowali się nie występować w jego programie.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook