Jedynie prawda jest ciekawa


Lis do KOD-u: „Trochę więcej złości!"

07.10.2016

Z nieskrywanym rozbawieniem odsłuchaliśmy parakabaretowej audycji w TOK FM, gdzie zatroskani stanem demokracji w Polsce dżentelmeni w składzie: Tomasz Lis, Tomasz Wołek i Jacek Żakowski pochylali się z wielką radością nad czarnymi protestami.

Ileż tam padło wzniosłych słów, ileż było w tych wypowiedziach nadziei, że już niebawem wróci to, co było, że są o krok, może o dwa od dawnych umów, posad i stanowisk, a rząd PiS chwieje się w posadach.

„Pozytywnym obrazem było zdjęcie: godz. 11:00, kasjerki i urzędniczki gdzieś w Częstochowie… Potem miałem zajęcia, jak o 15:00 zobaczyłem morze kobiet i parasolek na Placu Zamkowym, to miałem łzy w oczacch. Potem trzecie wrażenie: SMS-y i maile od ludzi z Zachodu, po obu stronach Atlantyku, powtarzały się słowa: Polish women amazing! Nie wszyscy dają się przekupić!”— ekscytował się Lis.

I gdy już powstrzymywaliśmy ziewanie, wszak tyrady naczelnego „Newsweeka” są tak przewidywalne jak żółty kolor liści jesienią, pan Tomasz ostro zaatakował KOD i jego marsze! Tak, tak, drodzy Państwo - trochę na marginesie i przez przypadek, ale mocno dostało się uczestnikom manifestacji Komitetu Obrony Demokracji!

„Moje dzieci mówią o tej różnicy nastrojów, że w poniedziałek była, owszem, złość, ale i determinacja. Nie było tego >geriatrycznego lennonizmu<, jaki jest trochę na marszach KOD. Te kobiety były dotknięte do żywego i były złe, trochę inaczej niż na KOD, gdzie my jesteśmy dotknięci i uczestniczymy w pikniku. To materiał do przemyślenia dla KOD: trochę mniej uśmiechów, trochę więcej złości!”— wypalił pan Tomasz.

Geriatryczny lennonizm… Nawet ładne! Zapożyczamy - i na pewno będziemy przypominać, gdy KOD po raz kolejny zajrzy na ulice! :-)

Fot. [Youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook