Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Lis broni swoich pieniędzy, nie demokracji”

21.12.2015

„Manifestacje KOD odbywają się bez przeszkód. To dowód, że demokracja jest niezagrożona”.

Joanna Lichocka wskazuje, że obecnie nie ma mowy o żadnym zagrożeniu dla demokracji. Świadczyć o tym mają manifestacje... KOD-u. „Trzeba podkreślić to, że te manifestacje odbywają się spokojnie i bez przeszkód, przebiegają w sposób niezakłócony i jest tam pełna swoboda nawet najgłupszych wypowiedzi. To dowód, że demokracja jest niezagrożona” - mówi „SE” poseł PiS.

Przypomniała, że za rządów PO-PSL opozycja również organizowała wiele protestów. „Pamiętam, jak ówczesna władza na to reagowała. Mówiono, że wychodzenie na ulice to akt nienawiści, a nawet antydemokratyczny! Taka była też tonacja głównych mediów. I to było zagrożenie dla demokracji. Zagrożenie realne. Przecież za rządów PO wyrzucano z mediów głównego nurtu wszystkich dziennikarzy, którzy nie podobali się władzy, co stworzyło drugi obieg, w którym sama pokazywałam swoje filmy dokumentalne, niemające szans pojawić się w największych stacjach!” - tłumaczyła.

Odnosząc się do składu manifestacji KOD-u wskazuje, że „na tych wiecach są dwie grupy ludzi”. „Z jednej strony są tam bowiem politycy opozycji bądź ci, którzy z poprzedniej władzy żyli. Kimś takim jest np. Tomasz Lis, który po prostu straci jakąś część swoich dochodów i on broni swoich pieniędzy, a nie żadnej demokracji. Jest jednak druga grupa, znacznie ważniejsza. Są to obywatele, którzy zaangażowali się w KOD lub te demonstracje, gdyż są autentycznie zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce” - podkreśla.

W jej ocenie strach o demokrację nie jest uzasadniony. „To powinni być dla nas, wszystkich polityków PiS, partnerzy do rozmowy. Musimy znaleźć z nimi kontakt, bo to ludzie, którzy wyszli demonstrować w szczerej trosce o Polskę. Im nie chodzi o dochody Lisa czy kumpli PO. Troska o Polskę jest płaszczyzną, na której zawsze można się porozumieć. W tym wypadku zarówno demonstracjom KOD, jak i PiS chodzi o to samo” - zapewniała.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS144FotMINI

Czas Stefczyka 144/2017

PDF (7,88 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook