Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Lis broni swoich pieniędzy, nie demokracji”

21.12.2015

„Manifestacje KOD odbywają się bez przeszkód. To dowód, że demokracja jest niezagrożona”.

Joanna Lichocka wskazuje, że obecnie nie ma mowy o żadnym zagrożeniu dla demokracji. Świadczyć o tym mają manifestacje... KOD-u. „Trzeba podkreślić to, że te manifestacje odbywają się spokojnie i bez przeszkód, przebiegają w sposób niezakłócony i jest tam pełna swoboda nawet najgłupszych wypowiedzi. To dowód, że demokracja jest niezagrożona” - mówi „SE” poseł PiS.

Przypomniała, że za rządów PO-PSL opozycja również organizowała wiele protestów. „Pamiętam, jak ówczesna władza na to reagowała. Mówiono, że wychodzenie na ulice to akt nienawiści, a nawet antydemokratyczny! Taka była też tonacja głównych mediów. I to było zagrożenie dla demokracji. Zagrożenie realne. Przecież za rządów PO wyrzucano z mediów głównego nurtu wszystkich dziennikarzy, którzy nie podobali się władzy, co stworzyło drugi obieg, w którym sama pokazywałam swoje filmy dokumentalne, niemające szans pojawić się w największych stacjach!” - tłumaczyła.

Odnosząc się do składu manifestacji KOD-u wskazuje, że „na tych wiecach są dwie grupy ludzi”. „Z jednej strony są tam bowiem politycy opozycji bądź ci, którzy z poprzedniej władzy żyli. Kimś takim jest np. Tomasz Lis, który po prostu straci jakąś część swoich dochodów i on broni swoich pieniędzy, a nie żadnej demokracji. Jest jednak druga grupa, znacznie ważniejsza. Są to obywatele, którzy zaangażowali się w KOD lub te demonstracje, gdyż są autentycznie zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce” - podkreśla.

W jej ocenie strach o demokrację nie jest uzasadniony. „To powinni być dla nas, wszystkich polityków PiS, partnerzy do rozmowy. Musimy znaleźć z nimi kontakt, bo to ludzie, którzy wyszli demonstrować w szczerej trosce o Polskę. Im nie chodzi o dochody Lisa czy kumpli PO. Troska o Polskę jest płaszczyzną, na której zawsze można się porozumieć. W tym wypadku zarówno demonstracjom KOD, jak i PiS chodzi o to samo” - zapewniała.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 9623ba0f9c874184b7dfe0921bffb6b01270x714 19.02.2017

  Pietrzak: „To po prostu show, teatr absurdu”

  „Dzisiaj wypadek, jutro może być kolejny argument, jaki wpadnie na ich wątłe umysły”.

 2. lwarzechatvrep 19.02.2017

  Warzecha dosadnie o IPN: „Góra urodziła mysz”

  „Instytut został przez obecną władzę "odzyskany", ale efekt jest mizerny”.

 3. kamilabaranowskadorzeczySI 19.02.2017

  Baranowska: Robienie z chłopaka bohatera to szaleństwo

  „W Polsce już nawet wypadki komunikacyjne muszą być polityką”.

 4. sieci-stef 19.02.2017

  W nowym numerze „wSieci” – Kto zawinił, co się dzieje za kulisami, co trzeba zmienić!

  W nowym wydaniu tygodnika także wywiad „Skończymy z mafią w Polsce”, w którym minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro mówi Piotrowi Zarembie o koniecznych reformach w wymiarze sprawiedliwości.

 5. chazan-stef 19.02.2017

  Prof. Chazan o aborcji: "Powinniśmy się jednoczyć"

  "Czasami lekarze mają problem, kiedy powstaje konflikt między obowiązkiem prawnym, a powinnością moralną" - zaznaczył prof. Chazan w rozmowie w Telewizji Republika.

 6. kghmjh,,,jf, 18.02.2017

  Kukiz o Wyklętych: "Powinniśmy się im rzetelnie przyjrzeć"

  "Takie postaci jak "Bury" czy "Ogień" są- mówiąc bardzo delikatnie- kontrowersyjne".

 7. saryuszonatoitadSI 18.02.2017

  Saryusz-Wolski: Trump to nie koniec świata

  "Musimy dążyć do podmiotowego traktowania w sprawach geostrategicznych. Jeśli mamy być sojusznikami – to w całej rozciągłości".

 8. gadowksiwwwwww2342 18.02.2017

  Gadowski: "Prawdziwą mafią byli ludzie ze służb specjalnych". WIDEO

  "Zanim „Baranina” powiesił się w austriackim więzieniu okazało się, że nieopacznie ujawnił swój udział w siatce handlarzy bronią".

CS140fotMINI

Czas Stefczyka 140/2017

PDF (4,49 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook