Jedynie prawda jest ciekawa

Liroy: Pracujemy wyłącznie dla kraju

04.11.2015

„Chcę pokazać młodym, że niekoniecznie muszą wyjeżdżać, że wspólnie możemy coś zbudować”.

„Nie zamierzam mieć schizofrenii i nie rozróżniać Sejmu od studia nagrań. Zachowam całkowitą powagę” - zapewnia Piotr Marzec, znany jako raper Liroy. Nowy poseł Kukiz'15 zaznaczył, że nie będzie wychodził na mównicę sejmową w czapeczce, w której od tygodni zawsze się pojawia.

„Poza Sejmem będę pracował w studio i nagrywał swoje płyty, natomiast tu pracujemy tylko i wyłącznie dla kraju i zachowuję całkowitą powagę dla tego miejsca. Nie zamierzam mieć schizofrenii i tych dwóch miejsc nie rozróżniać” – mówił "Liroy".

Podkreślił, że skupi się na zagadnieniach, które są mu bliskie. „Będę się zajmował sprawami, o których mam pojęcie, a pozostałe sprawy zostawię ludziom, którzy się na tym znają. W tej chwili skupiam się na celach, które są istotne dla mnie, dla Polaków i ludzi ode mnie z regionu” – zapowiadał.

Zaznaczał, że głównym problemem jego regionu jest nepotyzm i emigrująca do innych krajów młodzież. „Moim zadaniem jest pokazać młodzieży, że niekoniecznie muszą wyjeżdżać (...), że wspólnie możemy zbudować coś, co da im przyszłość, coś, co zmieni ten kraj” – stwierdził.

ez

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook