Jedynie prawda jest ciekawa

Liroy o PO: Byli pięknymi śmieciarzami

08.01.2016

„Obywatel byłby bardzo niezadowolony, kiedy PiS jeszcze by narobiło na obywatela”.

Piotr Marzec, poseł Kukiz’15, znany jako Liroy, przykłada rękę do ostrzegania przed PiS-em. Robi to w sposób dość zaskakujący. „PiS musi się liczyć z obywatelem, bo on w pewnym momencie może wyjść na ulicę i wybić komuś zęby cegłówką” – mówi Kukiz o możliwych skutkach działania władzy.

 

W ocenie Liroya nie ma żadnej koalicji między Kukizem’15 a PiSem. Poseł dementował tezy o sojuszu medialnym między klubami. „Nie mamy ambicji, żeby z PiS-em rządzić mediami publicznymi. Nie interesują nas stołki i nie było żadnej medialnej koalicji” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM.

 

Pytany, dlaczego klub parlamentarny Kukiz’15 przyłożył rękę do ustawy medialnej, odpowiada: „Gorzej jest przykładać rękę do nierobienia niczego”. Jego zdaniem „trzeba podejmować decyzje, chociaż nie wiadomo jak byłyby kontrowersyjne”.

 

„Jako jedyni zachowaliśmy się przytomnie i zgłosiliśmy poprawkę do ustawy o mediach, bo zobaczyliśmy analogię do czasów, kiedy PO przejmowało władzę. Obiecali zmianę ustawy, po czym obsiedli się na tych miejscach. Mieli też ustawę obywatelską, którą wyrzucili do kosza. Byli pięknymi śmieciarzami” – uważa poseł. „Obywatel byłby bardzo niezadowolony, kiedy PiS jeszcze by narobiło na obywatela” – dodał gość RMF FM.

 

W jego ocenie PiS nie będzie w stanie zbudować dobrej telewizji. „Nie sądzę, żeby Prawo i Sprawiedliwość miało tylu ekspertów, żeby stworzyć dobrą, ekspercką telewizję” – uważa Liroy-Marzec. „Pozostaje mi wierzyć w to, że w telewizji publicznej będzie lepiej. Jeśli nie, to będziemy protestowali” – zapowiada gość Kontrwywiadu.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook