Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: „Nie poddam się kieratowi żadnej władzy”

09.12.2016

„Jeśli się nie sfilcujemy, nie spieprzymy sprawy, to będziemy rosnąć w siłę i inne ruchy obywatelskie zaczną się do nas przyłączać” - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Piotr Liroy-Marzec, raper i poseł Kukiz'15.

Od słynnego polskiego rapera oberwało się KOD i Mateuszowi Kijowskiemu. 

„Jemu chodzi o to, żeby wychodzić na ulice z transparentami, krzyczeć i przyjmować w swoje szeregi polityków już dawno zdyskredytowanych w różnych rządach. Przez tych polityków KOD stracił wiarygodność” - mówił Liroy. 

Poseł podkreśla, że choć w marszach KOD-u bierze udział wielu artystów, jego znajomych, ludzi których docenia, to jednak ze względu właśnie na tych polityków, „którzy sprzedali Polskę”, nie weźmie udziału w manifestacjach. 

„Już rządzili i udowodnili, że że mają gdzieś obywateli, że liczą się tylko interesy partii i ich prywatne sprawy. Nawet słowem nie powinni się odzywać na temat demokracji, bo zrobili wszystko, żeby rządu ludu zniszczyć” - stwierdza dosadnie. 

Liroy-Marzec skierował szarżę również w kierunku rządzących. 

„To samo myślę o PiS. Też rządził” - powiedział. 

Jak podkreślił, jego rodzinny region kielecki nie interesuje się PiS-em. Marzec uznał również, że rządzący nie złamią zwykłych ludzi. „Już teraz bloki w Kielcach są nasze” - dodał.

„Kolegom z ruchu powtarzam, że jeśli się nie sfilcujemy, nie spieprzymy sprawy, to będziemy rosnąć w siłę i inne ruchy obywatelskie zaczną się do nas przyłączać” - powiedział dalej. 

W rozmowie nie zabrakło akcentu humorystycznego. Poseł Marzec pytany o to, czy nagrywa płytę, odparł, że nie będzie nagrywać w Sejmie kłamstw polityków. Opowiedział również, że pamięta swoje pierwsze wrażenia z sejmowej sali posiedzeń, gdy usiadł w ławie i dostrzegł podobieństwo parlamentu do koncertu. 

„Na górze stoi DJ, czyli marszałek, pod nim MC, czyli mównica z mikrofonem, a dalej publika. Wszystko się zgadza. Rapowy band. Już różni pytają, czy mogą wystąpić w chórkach” - opowiada Liroy. 


ak/”Dziennik Gazeta Prawna” 

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook