Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy-Marzec: Nikt nie ma prawa nas inwigilować jak w PRL

06.11.2016

"Mam nadzieję, że nie dochodzi do sytuacji, w której próbuje się inwigilować marsze jak za czasów ministra Sienkiewicza" - mówił poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec, który mówił o przyjściu policji do jego biura w Kielcach. Policja jak mówi poseł, miała dopytywać, czy Kukiz'15 weźmie udział w Marszu Niepodległości.

Piotr Liroy-Marzec z Kukiz '15 twierdzi, że do jego biura poselskiego w Kielcach weszło dwóch mężczyzn, którzy podali się za policjantów, ale nie wylegitymowali się, ani nie podali swoich stopni służbowych. "Stwierdzili, że przychodzą zapytać, czy Kukiz'15 wybiera się na Marsz (Niepodległości) 11 listopada. Kiedy zapytaliśmy, skąd pomysł na takie pytania i kto ich przysłał, powiedzieli, że takie wytyczne mają prosto z Warszawy" - relacjonował Liroy-Marzec. 

Poseł domaga się od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka wyjaśnień. Jego zdaniem, działanie policjantów, którzy się nie wylegitymowali i nie podali przyczyny podjęcia czynności, to złamanie konstytucji. W "Kawa na ławę" poseł odniósł się do całego zajścia. 

"Mam nadzieje, że nie dochodzi do sytuacji, w której próbuje się inwigilować marsze jak za czasów ministra Sienkiewicza. Nikt nie ma prawa nas inwigilować jak za czasów SB i wypytywać czy jadę na Marsz Niepodległości. Policja powiedziała, że chciała nam pomóc, to niech podstawią kilka autobusów i pomogą dojechać na marsz" - apelował, dodając: "Policjanci za czasów PO robili różne prowokacje. Policjanci powinni ubrać się na galowo i iść razem z nami w marszu, bo jest to święto każdego Polaka". 

kk/TVN24

[fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook