Jedynie prawda jest ciekawa

Liroy: Kukiz to jedyny słuszny wybór

20.04.2015

„Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka!”.

Paweł Kukiz to jedyny słuszny wybór – uważa polski raper Liroy. Muzyk przekonuje, że warto głosować na jego kolegę po fachu.

„Paweł Kukiz - Prezydent RP. Dla mnie tak jak dla wielu w tym kraju to jedyny słuszny wybór!” - zaczyna swój wpis raper.

Liroy przeprowadził prywatne rozeznanie w preferencjach wyborczych znajomych. Wyniki te znacząco odbiegają od sondaży pokazywanych w mainstreamowych mediach. „Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam bądź spotykam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka! Skąd więc w badaniach ma tak duże poparcie?`” - zastanawia się.

Raper wstawia link do strony CBOS-u i sugeruje, aby przyjrzeć się zarządowi sondażowni. „Tak więc jak widzicie sprawa jest prosta :)” - podsumowuje.

Pytany w audycji „Najgorsze pytania” dlaczego Kuki byłby najlepszym prezydentem Liroy wyjaśniał w lutym 2015 roku: „Bo by był lepszy od tych wszystkich, którzy d tej pory byli. I przynajmniej jest tam z powodu tego, że ma misje i chce, żeby było lepiej dla wszystkich, bez względu na to czy są katolikami czy nie. I nie ma jakiejś przeszłości zje...ej, jak oni wszyscy. Przeszłość okazała się być najlepszym wyznacznikiem tego, czym oni będą. I dlatego Kukiz jest najlepszym kandydatem w tej chwili”.

Zastanawiająca jest tylko radykalna zmiana poglądów rapera. Jeszcze w 2011 roku popierał Janusza Palikota. „Szanuję go za bezkompromisowość. Koleś bez ogródek mówi, co myśli, co jest ważne, co chce zmienić, zrobić, jak działać. On jest człowiekiem czynu” - mówił w jednym z wywiadów w „Newsweeku”.

Liroy otrzymał również propozycję wystartowania z kieleckiej listy Ruchu Poparcia Palikota. Polityk wystąpił w jednym z jego teledysków promujących legalizację marihuany.

Dziś jednak przekonuje, że to właśnie Kukiz jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Pozytywna zmiana, czy też kolejna gra?

ez
[Fot. Liroy w programie "Najgorsze pytania"/Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook