Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Kukiz to jedyny słuszny wybór

20.04.2015

„Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka!”.

Paweł Kukiz to jedyny słuszny wybór – uważa polski raper Liroy. Muzyk przekonuje, że warto głosować na jego kolegę po fachu.

„Paweł Kukiz - Prezydent RP. Dla mnie tak jak dla wielu w tym kraju to jedyny słuszny wybór!” - zaczyna swój wpis raper.

Liroy przeprowadził prywatne rozeznanie w preferencjach wyborczych znajomych. Wyniki te znacząco odbiegają od sondaży pokazywanych w mainstreamowych mediach. „Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam bądź spotykam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka! Skąd więc w badaniach ma tak duże poparcie?`” - zastanawia się.

Raper wstawia link do strony CBOS-u i sugeruje, aby przyjrzeć się zarządowi sondażowni. „Tak więc jak widzicie sprawa jest prosta :)” - podsumowuje.

Pytany w audycji „Najgorsze pytania” dlaczego Kuki byłby najlepszym prezydentem Liroy wyjaśniał w lutym 2015 roku: „Bo by był lepszy od tych wszystkich, którzy d tej pory byli. I przynajmniej jest tam z powodu tego, że ma misje i chce, żeby było lepiej dla wszystkich, bez względu na to czy są katolikami czy nie. I nie ma jakiejś przeszłości zje...ej, jak oni wszyscy. Przeszłość okazała się być najlepszym wyznacznikiem tego, czym oni będą. I dlatego Kukiz jest najlepszym kandydatem w tej chwili”.

Zastanawiająca jest tylko radykalna zmiana poglądów rapera. Jeszcze w 2011 roku popierał Janusza Palikota. „Szanuję go za bezkompromisowość. Koleś bez ogródek mówi, co myśli, co jest ważne, co chce zmienić, zrobić, jak działać. On jest człowiekiem czynu” - mówił w jednym z wywiadów w „Newsweeku”.

Liroy otrzymał również propozycję wystartowania z kieleckiej listy Ruchu Poparcia Palikota. Polityk wystąpił w jednym z jego teledysków promujących legalizację marihuany.

Dziś jednak przekonuje, że to właśnie Kukiz jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Pozytywna zmiana, czy też kolejna gra?

ez
[Fot. Liroy w programie "Najgorsze pytania"/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook