Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Kukiz to jedyny słuszny wybór

20.04.2015

„Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka!”.

Paweł Kukiz to jedyny słuszny wybór – uważa polski raper Liroy. Muzyk przekonuje, że warto głosować na jego kolegę po fachu.

„Paweł Kukiz - Prezydent RP. Dla mnie tak jak dla wielu w tym kraju to jedyny słuszny wybór!” - zaczyna swój wpis raper.

Liroy przeprowadził prywatne rozeznanie w preferencjach wyborczych znajomych. Wyniki te znacząco odbiegają od sondaży pokazywanych w mainstreamowych mediach. „Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam bądź spotykam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka! Skąd więc w badaniach ma tak duże poparcie?`” - zastanawia się.

Raper wstawia link do strony CBOS-u i sugeruje, aby przyjrzeć się zarządowi sondażowni. „Tak więc jak widzicie sprawa jest prosta :)” - podsumowuje.

Pytany w audycji „Najgorsze pytania” dlaczego Kuki byłby najlepszym prezydentem Liroy wyjaśniał w lutym 2015 roku: „Bo by był lepszy od tych wszystkich, którzy d tej pory byli. I przynajmniej jest tam z powodu tego, że ma misje i chce, żeby było lepiej dla wszystkich, bez względu na to czy są katolikami czy nie. I nie ma jakiejś przeszłości zje...ej, jak oni wszyscy. Przeszłość okazała się być najlepszym wyznacznikiem tego, czym oni będą. I dlatego Kukiz jest najlepszym kandydatem w tej chwili”.

Zastanawiająca jest tylko radykalna zmiana poglądów rapera. Jeszcze w 2011 roku popierał Janusza Palikota. „Szanuję go za bezkompromisowość. Koleś bez ogródek mówi, co myśli, co jest ważne, co chce zmienić, zrobić, jak działać. On jest człowiekiem czynu” - mówił w jednym z wywiadów w „Newsweeku”.

Liroy otrzymał również propozycję wystartowania z kieleckiej listy Ruchu Poparcia Palikota. Polityk wystąpił w jednym z jego teledysków promujących legalizację marihuany.

Dziś jednak przekonuje, że to właśnie Kukiz jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Pozytywna zmiana, czy też kolejna gra?

ez
[Fot. Liroy w programie "Najgorsze pytania"/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook