Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Kukiz to jedyny słuszny wybór

20.04.2015

„Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka!”.

Paweł Kukiz to jedyny słuszny wybór – uważa polski raper Liroy. Muzyk przekonuje, że warto głosować na jego kolegę po fachu.

„Paweł Kukiz - Prezydent RP. Dla mnie tak jak dla wielu w tym kraju to jedyny słuszny wybór!” - zaczyna swój wpis raper.

Liroy przeprowadził prywatne rozeznanie w preferencjach wyborczych znajomych. Wyniki te znacząco odbiegają od sondaży pokazywanych w mainstreamowych mediach. „Zrobiłem rekonesans wśród ludzi których znam bądź spotykam i tylko 1 osoba zamierza głosować na Bronka! Skąd więc w badaniach ma tak duże poparcie?`” - zastanawia się.

Raper wstawia link do strony CBOS-u i sugeruje, aby przyjrzeć się zarządowi sondażowni. „Tak więc jak widzicie sprawa jest prosta :)” - podsumowuje.

Pytany w audycji „Najgorsze pytania” dlaczego Kuki byłby najlepszym prezydentem Liroy wyjaśniał w lutym 2015 roku: „Bo by był lepszy od tych wszystkich, którzy d tej pory byli. I przynajmniej jest tam z powodu tego, że ma misje i chce, żeby było lepiej dla wszystkich, bez względu na to czy są katolikami czy nie. I nie ma jakiejś przeszłości zje...ej, jak oni wszyscy. Przeszłość okazała się być najlepszym wyznacznikiem tego, czym oni będą. I dlatego Kukiz jest najlepszym kandydatem w tej chwili”.

Zastanawiająca jest tylko radykalna zmiana poglądów rapera. Jeszcze w 2011 roku popierał Janusza Palikota. „Szanuję go za bezkompromisowość. Koleś bez ogródek mówi, co myśli, co jest ważne, co chce zmienić, zrobić, jak działać. On jest człowiekiem czynu” - mówił w jednym z wywiadów w „Newsweeku”.

Liroy otrzymał również propozycję wystartowania z kieleckiej listy Ruchu Poparcia Palikota. Polityk wystąpił w jednym z jego teledysków promujących legalizację marihuany.

Dziś jednak przekonuje, że to właśnie Kukiz jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Pozytywna zmiana, czy też kolejna gra?

ez
[Fot. Liroy w programie "Najgorsze pytania"/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook