Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Jestem wkurzony na to, co jest

28.09.2015

„Codziennie musimy udowadniać państwu, że nie jesteśmy złodziejami. Przecież to jakiś żart!”

„Jestem wkurzonym 44-latkiem. Raperem, muzykiem, który nie zgadza się na to, co jest” - mówi w wywiadzie dla portalu weekend.gazeta.pl Piotr Marzec, czyli popularny Liroy, który postanowił kandydować do Sejmu z Ruchu Kukiza.

Pytany o cele, jakie sobie stawia, jeśli zostanie posłem muzyk wskazuje: „Kwestie państwa i przyszłości moich dzieciaków to dla mnie priorytet”.

„Żeby ta Polska nie szła w stronę zamordyzmu, tylko spraw społecznych. Żeby kobiety, które rodzą dzieciaka i idą na macierzyński, nie miały kolejnego stresu, że ZUS nie chce im wypłacać świadczeń. Dla mnie to absurd, a tych absurdów jest u nas cała masa. My, jako obywatele, codziennie musimy udowadniać państwu, że nie jesteśmy złodziejami. Przecież to jest jakiś żart! W 1989 r. odzyskaliśmy władzę polityczną, ale obywatelskiej nie odzyskaliśmy. Wciąż słyszymy, jak zaostrzają nam kary. Jak wymyślają nowe podatki, podnoszą mandaty i ceny paliwa. To dobijanie ludzi i zmuszanie ich do wyjazdu. A obywatel powinien mieć jednak większy wpływ na to, jak wygląda jego kraj” - tłumaczy.

Raper twierdzi, że bez zmiany konstytucji nie da się naprawić sytuacji w Polsce. Bez tej kluczowej decyzji nie uda się sprawić, by Polakom lepiej żyło się we własnym kraju. „Dopóki nie zmienimy prawa, nie poprawimy sądownictwa, nie zmienimy sposobu wybierania posłów i rozliczania ich, to nic się nie poprawi” - mówi.

Liroy krytykuje ostro ZUS. Uważa, że to chory system, każdy powinien sam decydować o tym, gdzie i w jaki sposób będzie ubezpieczał się i dbał o swoją emeryturę. „Jak pracujesz, to możesz sobie odkładać na emeryturę w różnych instytucjach, niekoniecznie w ZUS-ie. Obywatel powinien mieć możliwość, że nagle, na przykład po siedmiu latach pracy, jak będzie chciał, bierze swoje pieniądze i wyjeżdża w świat. Albo otwiera firmę. Jak w banku. ZUS jest niepotrzebny, bo jest prawdziwą piramidą finansową, działającą na legalu. To moja osobista sprawa, gdzie ja te pieniądze będę odkładał” - tłumaczył raper.

„Gdybym został posłem i po dwóch latach okazałoby się, że nic nie zmieniam, tobym w trakcie zrezygnował” - deklaruje Piotr Liroy-Marzec.

ez,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook