Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Bono martwi się o demokrację w Polsce? To krzywdząca opinia!

21.04.2016

"Tak duże słowa o moim kraju? Takie uogólnienia?!"

W rozmowie z radiem RDC Piotr "Liroy" Marzec wrócił do ostrych słów Bono o Polsce i swojego listu do wokalisty U2. "W ogóle mnie to nie interesuje, czy Bono mnie zna, ale widzę, że chce dużo wiedzieć, czym jest Polska. Chciałbym, żeby ludzie zrozumieli, czym jest wyobrażanie sobie czegoś, a czym zderzenie się z tym. Jeżeli tak bardzo się martwi o demokrację w Polsce, to zapraszam go do Polski. To samo robię z moimi przyjaciółmi za granicą - artystów, zwykłych obywateli - kiedy są jakiekolwiek pytania o Polskę, to zapraszam: przyjedźcie, porozmawiajcie, zobaczcie, co się dzieje w telewizji" - podkreślał poseł ruchu Kukiz'15.

Liroy zwracał też uwagę, że słowa Bono dotykają nie tylko przedstawicieli PiS, ale wszystkich obywateli. "Nie przeszkadza mi, gdy mówi na temat partii rządzącej. Ale tak duże słowa o moim kraju? Takie uogólnienia?! Nie lubię takiej retoryki i pochopnych ocen, gdy informacje ma się z jednej tuby... To krzywdzące dla kraju, bo U2 ma wpływ, a ludzie słuchają tego, co mówi. Dlaczego tak powiedział? Bono od wielu lat się angażuje, a wielu ludzi, którzy są wymieniani jako ci, którzy mówią dużo i źle o Polsce, kręcą się koło niego i patrzy przez ten pryzmat" ocenił.

Odpowiadając liderowi U2 w sprawie rzekomego braku demokracji w Polsce, Marzec stwierdził: "Nie jestem za eskalacją jakichkolwiek podziałów wśród Polaków. Takie rzeczy działy się cały czas, pomijam gorsze sprawy... Jeszcze parę lat temu, gdy ludzie wychodzili manifestować, to ich bito i strzelano z gumowych kul. Jeśli pytamy o stan demokracji, to musimy zastanowić się, dlaczego w referendum nie mamy nic do powiedzenia" - mówił Liroy.

LL, RDC

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook