Jedynie prawda jest ciekawa


Liroy: Bono martwi się o demokrację w Polsce? To krzywdząca opinia!

21.04.2016

"Tak duże słowa o moim kraju? Takie uogólnienia?!"

W rozmowie z radiem RDC Piotr "Liroy" Marzec wrócił do ostrych słów Bono o Polsce i swojego listu do wokalisty U2. "W ogóle mnie to nie interesuje, czy Bono mnie zna, ale widzę, że chce dużo wiedzieć, czym jest Polska. Chciałbym, żeby ludzie zrozumieli, czym jest wyobrażanie sobie czegoś, a czym zderzenie się z tym. Jeżeli tak bardzo się martwi o demokrację w Polsce, to zapraszam go do Polski. To samo robię z moimi przyjaciółmi za granicą - artystów, zwykłych obywateli - kiedy są jakiekolwiek pytania o Polskę, to zapraszam: przyjedźcie, porozmawiajcie, zobaczcie, co się dzieje w telewizji" - podkreślał poseł ruchu Kukiz'15.

Liroy zwracał też uwagę, że słowa Bono dotykają nie tylko przedstawicieli PiS, ale wszystkich obywateli. "Nie przeszkadza mi, gdy mówi na temat partii rządzącej. Ale tak duże słowa o moim kraju? Takie uogólnienia?! Nie lubię takiej retoryki i pochopnych ocen, gdy informacje ma się z jednej tuby... To krzywdzące dla kraju, bo U2 ma wpływ, a ludzie słuchają tego, co mówi. Dlaczego tak powiedział? Bono od wielu lat się angażuje, a wielu ludzi, którzy są wymieniani jako ci, którzy mówią dużo i źle o Polsce, kręcą się koło niego i patrzy przez ten pryzmat" ocenił.

Odpowiadając liderowi U2 w sprawie rzekomego braku demokracji w Polsce, Marzec stwierdził: "Nie jestem za eskalacją jakichkolwiek podziałów wśród Polaków. Takie rzeczy działy się cały czas, pomijam gorsze sprawy... Jeszcze parę lat temu, gdy ludzie wychodzili manifestować, to ich bito i strzelano z gumowych kul. Jeśli pytamy o stan demokracji, to musimy zastanowić się, dlaczego w referendum nie mamy nic do powiedzenia" - mówił Liroy.

LL, RDC

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook