Jedynie prawda jest ciekawa

Linda o Powstaniu: To jest dużo prostsze

31.07.2014

„Chcieć przez chwilę pożyć, chcieć mieć szanse na chwilę normalności. O to warto się bić” - mówi o motywacji Powstańców Warszawy Bogusław Linda.

Przy okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego kolejny raz przez media przetacza się debata dotycząca sensowności rozpoczęcia walk. Warto w tym kontekście przytoczyć ciekawą i jednoznaczną wypowiedź Bogusława Lindy.

Znany aktor na początku 2012 roku był pytany o sens walki Polaków w Powstaniach. Linda odniósł się wtedy m.in. do Powstania Warszawskiego. „To było dużo prostsze. Słyszymy to od ludzi, którzy przeżyli Powstanie Warszawskie. Oni mówią: byliśmy tak wk.....ni na tych Niemców - przez tyle lat, że nas roz.....ali po kątach, że my i tak byśmy poszli nawet żeby zginąć, ale żeby mieć chociaż te pięć minut, żeby człowiek był k..wa wolny. To samo było w Powstaniu Styczniowym. Jak miała być następna branka, jak mieli jechać na Sybir, to ludzie mówili pi...lę to: pójdę do lasu i powalczę” - mówił Bogusław Linda.

Dodał, że „to jest prostsze”, a „reszta to ideologia dorobiona przez polityków”. „To jest dużo prostsze. Chcieć przez chwilę pożyć, chcieć mieć szanse na chwilę normalności. OK. O to warto się bić” - tłumaczył.

Aktor na uwagę, że temat rozbudził jego emocje dodał: „Staram się celowo mówić prostym językiem i celowo wulgaryzować to, celowo, żeby pokazać, jak to jest proste”.

ZOBACZ WIDEO

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook