Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Linda o Powstaniu: To jest dużo prostsze

31.07.2014

„Chcieć przez chwilę pożyć, chcieć mieć szanse na chwilę normalności. O to warto się bić” - mówi o motywacji Powstańców Warszawy Bogusław Linda.

Przy okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego kolejny raz przez media przetacza się debata dotycząca sensowności rozpoczęcia walk. Warto w tym kontekście przytoczyć ciekawą i jednoznaczną wypowiedź Bogusława Lindy.

Znany aktor na początku 2012 roku był pytany o sens walki Polaków w Powstaniach. Linda odniósł się wtedy m.in. do Powstania Warszawskiego. „To było dużo prostsze. Słyszymy to od ludzi, którzy przeżyli Powstanie Warszawskie. Oni mówią: byliśmy tak wk.....ni na tych Niemców - przez tyle lat, że nas roz.....ali po kątach, że my i tak byśmy poszli nawet żeby zginąć, ale żeby mieć chociaż te pięć minut, żeby człowiek był k..wa wolny. To samo było w Powstaniu Styczniowym. Jak miała być następna branka, jak mieli jechać na Sybir, to ludzie mówili pi...lę to: pójdę do lasu i powalczę” - mówił Bogusław Linda.

Dodał, że „to jest prostsze”, a „reszta to ideologia dorobiona przez polityków”. „To jest dużo prostsze. Chcieć przez chwilę pożyć, chcieć mieć szanse na chwilę normalności. OK. O to warto się bić” - tłumaczył.

Aktor na uwagę, że temat rozbudził jego emocje dodał: „Staram się celowo mówić prostym językiem i celowo wulgaryzować to, celowo, żeby pokazać, jak to jest proste”.

ZOBACZ WIDEO

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook