Jedynie prawda jest ciekawa


Linda: Należy być dumnym, że się jest Polakiem

19.11.2014

Znany aktor nie wstydzi się tego, że jest patriotą. Przyznaje, że to „kontynuacja kulturowa”.

Na szczęście nie wszyscy celebryci powariowali. Choć podobnych Jerzemu Stuhrowi jest wielu, część aktorów nie zamierza schodzić na złą drogę. Jednym z nich jest popularny aktor i reżyser Bogusław Linda. On nie zamierza uderzać w antypolskie tony.

Linda wskazuje jasno, że jest patriotą, który jest dla niego „kontynuacją kulturową”. „Rozumiem przez to krew, która krąży w moich żyłach - moich dziadków, moich praprapradziadków, którzy byli w tym kraju i jakby w pewien sposób przeszczepili mi coś takiego, że należy być dumnym z tego, że się jest Polakiem. I dlatego pewnie nigdy nie wyjechałem” - wyjaśnia aktor.

Bardzo lubi Polskę, a dopytywany, co go w naszym kraju denerwuje, odpowiada: „To jest tak jak z małżeństwem - jeżeli się już zaręczyłem z tą Polską, to widzę masę wad, ale to trzeba po prostu znosić. Tak jak z kobietą - skoro się już wybrało to ok” - mówi Linda.

„My jesteśmy trochę zniszczonym narodem przez powstania, przez wojnę, przez ostatnie Powstanie Warszawskie, przez to, że straciliśmy inteligencję, traciliśmy ją przez 200 lat bez przerwy. I myślę, że tyle samo czasu potrwa odbudowywanie tego kręgosłupa moralnego, jeśli jeszcze łaskawie politycy pozwolą i pomogą tej kulturze biednej naszej, to może szybciej to pójdzie” - twierdzi Bogusław Linda.

Przyznaje, że jest zachwycony filmem Jana Komasy „Miasto 44”. „Uważam, że to co krytyka robi, to jest poniżej pasa - to walenie w ten film. Jest to znakomity film, wstrząsający, te ostatnie sceny są naprawdę fantastyczne. Ja cały czas sądzę, że został zjechany dlatego, że nie jest „polskim” filmem, że jest zrobiony zawodowo, nie jest filmem amatorskim. Jest zrobiony logicznie, od początku do końca widać, o co gościowi chodzi i jak to jest opowiedziane i to być może jest za trudne dla polskiej krytyki” - ocenia.

Linda odniósł się również do tego, jak jest postrzegany przez wielu widzów. Nie podoba mu się wizerunek macho, który do niego przylgnął. „To jakaś legenda wytworzona przez moich ulubionych dziennikarzy, którzy raptem odkryli tytuł gazetowy „macho” i musieli do kogoś przylepić i niestety przylepili do mnie. Tak się stało i przez parę lat nosiłem ten plaster na sobie”.

Bycie macho „niespecjalnie” mu schlebia. „Ma to w sobie zabarwienie lekko pejoratywne to słowo, czyli że jest to orangutan, który wali z piąchy, mówi brzydkie słowa” — dodaje Bogusław Linda.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook