Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Względy PR podyktowały szacunek dla państwa

31.03.2017

Joanna Lichocka pisze w "Gazecie Polskiej Codziennie", że to względy PR sprawiły, iż Donald Tusk stawi się w prokuraturze.


-Wszystkie media obiegła, podana jako absolutny news, informacja, że Donald Tusk stawi się w prokuraturze w wyznaczonym przez nią terminie. Oczywista rzecz, że wiadomość, iż obywatel Tusk, a zarazem były premier Tusk, stawi się na wezwanie śledczych w postępowaniu prokuratorskim, urosła do rangi wydarzenia, bo media i elity były przekonane, że… może się nie stawić- pisze posłanka PiS. Lichocka twierdzi, że byłoby to "jak najbardziej naturalne", bo postkomuna od lat stara się niszczyć szacunek do państwa. Tym usilniej, gdy rządzą politycy zagrażający jej interesom. 

-Wystarczy wspomnieć ataki na urząd prezydencki, gdy funkcję tę pełnił śp. Lech Kaczyński. A gdy prezydent Aleksander Kwaśniewski odmówił stawienia się przed sejmową komisją śledczą, kpiąc, że może przed nią „zatańczyć i zaśpiewać”, miał pełne wsparcie postkomunistycznych elit- przypomina Lichocka. Jej zdaniem to był najmocniejszy chyba sygnał, jak ludzie systemu mogą traktować instytucję śledczą państwa. -I dziś, gdyby Tusk przed prokuratorem się nie stawił „z braku czasu”, miałby za sobą medialny chór postkomuny. Stało się inaczej – licząc się z normami demokracji zachodniej, nie zaryzykował stosowania zasad systemu III RP. Tym razem względy PR podyktowały szacunek dla państwa- kwituje Joanna Lichocka.

fot.[Fratria]

pc/'GPC"

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook