Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Wałęsa to fałszywka

07.03.2016

"Książka Cenckiewicza i Gontarczyka była w tej sprawie kluczowa".

Joanna Lichocka, poseł PiS, wskazuje na pokrętne tłumaczenie Lecha Wałęsy ws. "szafy Kiszczaka" i teczki "Bolka". "Wątpliwości budzi tylko to, że dopiero teraz prokuratorzy IPN weszli do domu generała. Lech Wałęsa mówi, że te akta są fałszywkami – jeśli już to on sam jest fałszywką" – mówiła w TV Republika Lichocka.

"IPN jest bardzo ważna instytucją, książka Cenckiewicza i Gontarczyka była w tej sprawie kluczowa, te dokumenty z domu Kiszczaka tylko potwierdziły zawarte w niej informacje" – dodała Lichocka.

Andrzej Halicki z PO, zapytany czy uczestniczył w demonstracji KOD-u w obronie Lech Wałęsy powiedział: "Nie, akurat demonstrowałbym pod innym hasłem – żeby poprzez sprawę TW „Bolka” nie negować dorobku 26 lat wolności" - zaznacza.

Obecny w studiu Ryszard Makowski zaznaczył natomiast, że dla niego Wałęsa był idolem, bowiem nie miał wiedzy co robił były prezydent. "Lech Wałęsa był dla mnie idolem w latach 80., gdybym wiedział, że pił z mordercami w Magdalence, mój zachwyt byłby mniejszy" – dodał Ryszard Makowski.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook