Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Lichocka: Szykujmy taczki na rząd

14.01.2015

„Rząd nie ma dobrej woli. Górnicy wciąż jednak się łudzą...”

Koalicja nie dopuściła do przedstawienia przez rząd informacji na temat sytuacji w górnictwie. Machina ruszyła i władza nie ma zamiaru bawić się w demokratyczne subtelności” - pisze na łamach „GPC” Joanna Lichocka. Publicystka wskazuje, że „by było szybciej i by nie trzeba było żadnych konsultacji, projekt ustawy zakładający likwidację kopalń wprowadzony został do Sejmu jako projekt poselski”.

„Już w czwartek wieczorem ustawa ma zostać przyjęta przez Sejm. W przyszłym tygodniu zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie Senatu. Izba, bez wnoszenia jakichkolwiek poprawek, ma ustawę przegłosować tak, aby mogła ona powędrować prosto do podpisu prezydenta” - opisuje tempo prac dziennikarka.

Dodaje, że widać w tej sprawie „nie tylko gorączkowy pośpiech, ale i to, że rząd nie ma zamiaru z nikim negocjować”.

„To jest – mówiąc kolokwialnie – działanie na rympał. Dwunastogodzinne rozmowy Ewy Kopacz z przedstawicielami związków były tylko pozorem negocjacji – zresztą jeden z uczestników rozmów po wyjściu stwierdził, że nie rozumie, po co tak długo był na spotkaniu, z którego nic nie wynika” - zaznacza Lichocka.

Dodaje, że mimo wszystko „górnicy wciąż jednak się łudzą, chcą przedstawiać kolejne ratunkowe pomysły”. Zdaniem Lichockiej „to na nic”. „Rząd nie ma dobrej woli. Przydałyby się raczej taczki niż starania o próby porozumienia” - kończy swój tekst publicystka.

ez
[Fot. PAP/Andrzej Grygiel]

Słowa kluczowe:

rząd

,

Polska

,

polityka

,

Ewa Kopacz

,

górnictwo

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook