Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Rząd funduje nam metodyczny rozkład państwa

03.04.2015

„PO – z głupoty albo z premedytacją – funduje nam paraliż państwa na niespotykaną skalę”.

„Rządząca od lat koalicja PO-PSL funduje nam metodyczny rozkład państwa” - pisze na Niezalezna.pl Joanna Lichocka. Publicystka odnosi się do ostatnich doniesień związanych z przygotowaniem wyborów prezydenckich.

PKW ogłosiła, że właściwie nie da się przeprowadzić poprawnie najbliższych wyborów. I że sygnalizowała to już wcześniej minister spraw wewnętrznych, a następnie (w domyśle – jak to nic nie dało) jej koleżance premier Ewie Kopacz” - zaznacza na początku Lichocka.

Dodaje, że „teraz sędziowie zdecydowali się problem upublicznić specjalnie wydanym komunikatem”. „Rządząca od lat koalicja PO-PSL funduje nam metodyczny rozkład państwa. Zwykły Kowalski widzi to, próbując skorzystać z publicznej służby zdrowia czy systemu oświaty. Ale dotąd żadna instytucja nie odważyła się ogłosić tego publicznie. Owszem, o kamieni kupie mówił minister spraw wewnętrznych, ale to się nie liczy, bo nie było to przeznaczone do publicznej wiadomości” - tłumaczy autorka.

I dodaje, że „pierwszeństwo” w tej spawie „należy się właśnie PKW”. „Być może to wniosek NIK-u do prokuratury z doniesieniem na nieprawidłowości działań PKW sprowokował sędziów do jednoznacznego wskazania, że za ten cały bałagan, który mamy i najwyraźniej będziemy mieli z wyborami, odpowie PO” - dodaje.

„Chodzi o złe funkcjonowanie wdrażanej przez MSW aplikacji ŹRÓDŁO, z której pobierane są dane do prowadzenia rejestrów wyborców i sporządzenia spisów wyborców. Zdaje się, że PO – z głupoty albo z premedytacją – funduje nam paraliż państwa na niespotykaną skalę” - zaznacza.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook