Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Rząd funduje nam metodyczny rozkład państwa

03.04.2015

„PO – z głupoty albo z premedytacją – funduje nam paraliż państwa na niespotykaną skalę”.

„Rządząca od lat koalicja PO-PSL funduje nam metodyczny rozkład państwa” - pisze na Niezalezna.pl Joanna Lichocka. Publicystka odnosi się do ostatnich doniesień związanych z przygotowaniem wyborów prezydenckich.

PKW ogłosiła, że właściwie nie da się przeprowadzić poprawnie najbliższych wyborów. I że sygnalizowała to już wcześniej minister spraw wewnętrznych, a następnie (w domyśle – jak to nic nie dało) jej koleżance premier Ewie Kopacz” - zaznacza na początku Lichocka.

Dodaje, że „teraz sędziowie zdecydowali się problem upublicznić specjalnie wydanym komunikatem”. „Rządząca od lat koalicja PO-PSL funduje nam metodyczny rozkład państwa. Zwykły Kowalski widzi to, próbując skorzystać z publicznej służby zdrowia czy systemu oświaty. Ale dotąd żadna instytucja nie odważyła się ogłosić tego publicznie. Owszem, o kamieni kupie mówił minister spraw wewnętrznych, ale to się nie liczy, bo nie było to przeznaczone do publicznej wiadomości” - tłumaczy autorka.

I dodaje, że „pierwszeństwo” w tej spawie „należy się właśnie PKW”. „Być może to wniosek NIK-u do prokuratury z doniesieniem na nieprawidłowości działań PKW sprowokował sędziów do jednoznacznego wskazania, że za ten cały bałagan, który mamy i najwyraźniej będziemy mieli z wyborami, odpowie PO” - dodaje.

„Chodzi o złe funkcjonowanie wdrażanej przez MSW aplikacji ŹRÓDŁO, z której pobierane są dane do prowadzenia rejestrów wyborców i sporządzenia spisów wyborców. Zdaje się, że PO – z głupoty albo z premedytacją – funduje nam paraliż państwa na niespotykaną skalę” - zaznacza.

TK,Niezalezna.pl
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook