Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Przemysł pogardy powrócił

17.10.2016

Joanna Lichocka w "Gazecie Polskiej codziennie" zauważa, że aborcja, tak jak w latach 90., stała się dziś wdzięcznym tematem do manipulacji emocjami.

-Wtedy za jej przyczyną udało się odwrócić uwagę Polaków od takich spraw jak dekomunizacja, lustracja czy potrzeba  uchwalenia nowej konstytucji. Oczywiście, miało to i dobrą stronę - w Polsce życie nienarodzonych jest chronione w stopniu nieporównywalnym z większością państw UE- pisze Lichocka. Posłanka PiS zaznacza, że na fali tamtej wojny pod nowym szyldem wróciła do władzy PZPR, "nietknięta rozliczeniem po PRL-u i odbudowująca swoją pozycję pod hasłem obrony praw kobiet". 

-Przemysł pogardy powrócił i działa sprawnie. Jego elementy to nie tylko odczłowieczenie przeciwników politycznych, poniżenie w oczach wyborców, ale i rozkołysanie emocji społecznych – by rozum, fakty, kwestie merytoryczne stały się bez znaczenia- twierdzi Lichocka. 

I dodaje: - Wyłączyć rozum wyborców, włączyć emocje i sterować nimi – oto stan idealny. Dobrą okazją stała się sprawa aborcji. Już wcześniej, oczywiście, czynione były po temu próby – ale zarówno katastrofa smoleńska, jak i Trybunał Konstytucyjny tak nie „żarły”- pisze Lichocka. 

fot.[You Tube]

pc/GPc

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook