Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: PO staje po stronie postkomuny

03.10.2016

„Zlikwidujemy IPN, zlikwidujemy CBA – obiecuje lider PO Grzegorz Schetyna. To ma być nowy program Platformy. Instytucje muszą być zlikwidowane, bo „służą interesom jednej partii” i „zatruwają życie publiczne” – rozpoczyna swój felieton na łamach „Gazety Polskie Codziennie” Joanna Lichocka, odnosząc się do konwencji programowej PO.

Te deklaracje, zdaniem posłanki PiS, zaskakują tych, którzy uwierzyli w skręt Platformy na prawo. 

„Brzmią przecież tak, jakby głosił je ktoś z postkomunistycznej formacji – polityk SLD czy wdowa po szefie SB” - pisze Lichocka. 

Publicystka podkreśla, że PO za swoich rządów tolerowała te instytucje z „wybitymi zębami”. „Można było badać prawdę, ale tylko tam, gdzie nie uderzała ona w ludzi elit”- stwierdza. 

Jak zaznacza, zapowiedź likwidacji IPN przez Platformę ogłoszono w czasie otwarcia zbioru zastrzeżonego, gdy mogą upaść kolejne „autorytety”. Lichocka podkreśla, że PO staje w obronie „nieujawnionej dotąd agentury służb PRL-u”. 

Posłanka stwierdza również, że PO, chcą pozbyć się CBA - instytucji która powstrzymuje korupcję - daje czytelny sygnał, że gdy odzyska władzę, „znów będzie można kraść”. 

„PO staje więc twardo po stronie interesów postkomuny. To nic nowego, nic zaskakującego – dziś tylko zostało podane wprost” - podkreśla na koniec Lichocka.

ak/GPC

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook