Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Partia Palikota została wymyślona w gabinecie Tuska

27.09.2014

Czy upadek Palikota wzmocni SLD?

Rozpad klubu Twojego Ruchu i lecąca na łeb, na szyję pozycja Janusza Palikota były jedną ze spraw komentowanych w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3 - wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika "Idziemy" i portalu wPolityce.pl. 

Ks. Henryk Zieliński przekonywał, że upadek partii Palikota może okazać się nieostateczny, zwłaszcza, że już pojawiają się szalupy ratunkowe, które biorą niedobitków z Twojego Ruchu. "Nutkę satysfakcji miałbym większą, gdyby ci ludzie zniknęli z polityki. Oni tylko katapultują się w stronę SLD, który dryfuje właśnie w kierunku tożsamości Palikota. Cała ta sytuacja pokazuje, że próba konstruowania bytu politycznego tylko na bazie antyklerykalizmu i rewolucji kulturowej" - zaznaczył redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

Dodał przy tym, że odchylenie w kierunku skrajności nie jest czymś trwałym.

Teresa Bochwic zwracała uwagę, że winiarz z Biłgoraja był mocno lansowany przez wiele środowisk: "Należy dodać, że Palikot od samego początku był postacią pompowaną, miał butlę z tlenem za plecami i na tym przewodzie tlenowym rósł. Dodawano mu tego tlenu w niewytłumaczalny sposób". 

A Piotr Zaremba dodawał, że pewnego rodzaju skrajność jest źle odbierana: "Brak powagi, wulgarność i ordynarność po prostu się nie sprawdziły. A druga sprawa – to przenikanie do SLD, tylko już spokojniej. Myślę, że to kwestia pokoleniowa. Starsi działacze nie mieli potrzeby szukania ekscesów, a młodsze pokolenie w SLD już tego szuka". 

Z kolei Joanna Lichocka postawiła tezę, że środowisko i otoczenie Palikota było od początku do końca sterowane przez ludzi Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej: "Partia Palikota została wymyślona w gabinecie Donalda Tuska i na potrzeby Platformy. Dziś po prostu jest niepotrzebna, gdy PO dryfuje w lewo i szuka tam poparcia i elektoratu. Trywializując: Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli, więc Palikot staje się niepotrzebny". 

Zaremba nie zgodził się z tak przedstawionym problemem: "To przesada. Palikot urwał się Tuskowi – nie wierzę we wszechwładzę Donalda Tuska. To nie jest wszechpotężny demiurg – często to sprawa przypadków i zbiegów okoliczności. Palikot był wykreowany jako pewien pomysł, ale urwał się i zresztą mocno się pogubił. Oni by mu nie pozwolili na idiotyczne ruchy" - ocenił. 

A Teresa Bochwic dodała, że upadek tej partii wzmacnia SLD. 

svit

[Fot. YT]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook