Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Odsunąć Rzeplińskiego od orzekania

26.11.2015

„Czerwcową ustawę o TK pisał prof. Rzepliński. Teraz ma on badać jej konstytucją”.

Joanna Lichocka komentuje zamieszanie, jakie PO stworzyła wokół Trybunału Konstytucyjnego. „Skupiony wciąż wokół PO postkomunistyczny establishment postanowił unieważnić mechanizmy demokratyczne” - pisze w „GPC”. W jej ocenie tu „chodzi nie tylko o próbę zdelegitymizowania nowej większości w parlamencie poprzez jazgot o codziennym „zamachu na demokrację”, ale także przekonywanie Polaków, że w istocie na PiS głosowała mniejszość (sic!), a w związku z tym nie ma ono prawa przejmować instytucji państwa”.

„Chodzi też o działania, które mają zablokować zmiany wprowadzane przez rząd PiS-u – od programu „500 plus” po reformę mediów czy zmiany w armii” - tłumaczy.

W jej ocenie narzędziem walki z programem PiS-u „ma być Trybunał Konstytucyjny, obsadzony w większości przez PO i unieważniający ustawy uchwalane przez parlament i podpisywane przez prezydenta”.

„Ustawa o TK przyjęta przez PO w czerwcu została napisana przez obecnego szefa Trybunału prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Teraz ma on badać jej zgodność z konstytucją. Ustawa uchwalona przez PiS unieważnia zmiany i skraca profesorowi kadencję szefa Trybunału. Tę ustawę również prof. Rzepliński będzie badał. Zdecyduje, które regulacje wejdą w życie (korzystne dla niego prestiżowo i finansowo czy też nie). Jak się państwo domyślają, nominat PO nie widzi w tym problemu. Ale w państwie demokratycznym jest to rzecz bez precedensu” - uważa Lichocka.

Czy Rzepliński wyłączy się z orzekania o ustawach dot. TK?

ez

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook