Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Odsunąć Rzeplińskiego od orzekania

26.11.2015

„Czerwcową ustawę o TK pisał prof. Rzepliński. Teraz ma on badać jej konstytucją”.

Joanna Lichocka komentuje zamieszanie, jakie PO stworzyła wokół Trybunału Konstytucyjnego. „Skupiony wciąż wokół PO postkomunistyczny establishment postanowił unieważnić mechanizmy demokratyczne” - pisze w „GPC”. W jej ocenie tu „chodzi nie tylko o próbę zdelegitymizowania nowej większości w parlamencie poprzez jazgot o codziennym „zamachu na demokrację”, ale także przekonywanie Polaków, że w istocie na PiS głosowała mniejszość (sic!), a w związku z tym nie ma ono prawa przejmować instytucji państwa”.

„Chodzi też o działania, które mają zablokować zmiany wprowadzane przez rząd PiS-u – od programu „500 plus” po reformę mediów czy zmiany w armii” - tłumaczy.

W jej ocenie narzędziem walki z programem PiS-u „ma być Trybunał Konstytucyjny, obsadzony w większości przez PO i unieważniający ustawy uchwalane przez parlament i podpisywane przez prezydenta”.

„Ustawa o TK przyjęta przez PO w czerwcu została napisana przez obecnego szefa Trybunału prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Teraz ma on badać jej zgodność z konstytucją. Ustawa uchwalona przez PiS unieważnia zmiany i skraca profesorowi kadencję szefa Trybunału. Tę ustawę również prof. Rzepliński będzie badał. Zdecyduje, które regulacje wejdą w życie (korzystne dla niego prestiżowo i finansowo czy też nie). Jak się państwo domyślają, nominat PO nie widzi w tym problemu. Ale w państwie demokratycznym jest to rzecz bez precedensu” - uważa Lichocka.

Czy Rzepliński wyłączy się z orzekania o ustawach dot. TK?

ez

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook