Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Lichocka: Obłudna kampania Komorowskiego

09.03.2015

„W obecnie niestabilnej sytuacji zlikwidowano pobór oraz ograniczono wydatki na armię”.

Joanna Lichocka, publicystka i dziennikarka, wskazuje, że konwencja Bronisława Komorowskiego była pełna obłudy. „Komorowski mówi, że jest gwarancją stabilizacji oraz jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Polakom w przeciwieństwie do innych kandydatów. Jest to pokaz hipokryzji i obłudy w jego kampanii” – powiedziała Joanna Lichocka W Radiu Wnet.

Lichocka komentowała rozpoczęcie przez prezydenta Komorowskiego objazdu po Polsce. Odniosła się do wizyty w Piasecznie, która rozpoczęła akcję. Wskazała, że ludzie próbowali pytać prezydenta, „jak wyżyć z renty wynoszącej 600 złotych”. Jednak on nie odpowiedział. „Komorowski udaje, że nie słyszy, odwraca się plecami i unikając odpowiedzi powraca do pozowania do zdjęć. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się w USA, zostałoby to natychmiast nagłośnione” - zauważa Lichocka.

Publicystka odniosła się również do przemówienia Ewy Kopacz, która wskazywała, że obecne czasy nie są dla debiutantów. „Ewa Kopacz mówi o tym głośno nie obawiając się, że ludzie przypomną sobie, że to ona jest takim politykiem, która ma za plecami Donalda Tuska. Pani premier nie ma doświadczenia w sprawowaniu najważniejszych funkcji. Wszystko zawdzięcza byłemu liderowi Platformy, a nie swojemu talentowi czy umiejętnościom politycznym” - przypomina Lichocka.

Dziennikarka odnosząc się do pytania, jaki wpływ na kampanię będzie miała obecna sytuacja międzynarodowa, tłumaczyła: „Komorowski mówi, że jest gwarancją stabilizacji oraz jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Polakom w przeciwieństwie do innych kandydatów. Jest to pokaz hipokryzji i obłudy w jego kampanii. W obecnie niestabilnej sytuacji zlikwidowano pobór oraz ograniczono wydatki na armię”.

„Powinniśmy zdać sobie sprawę, że obecny rząd doprowadził do rozkładu polskiej armii, że przypadku kryzysowej sytuacji bez pomocy sojuszniczych wojsk nie damy sobie rady” - dodaje.

Swoje wystąpienie Lichocka zakończyła apelem do wyborców. „Wielu Polaków po wyborach samorządowych może być zniechęconych. Musimy iść do wyborów oraz ich przypilnować. Nie możemy pozwolić na by mówiono, że nie warto głosować” - wzywa Lichocka.

TK
[Fot. PAP/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook