Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Obłudna kampania Komorowskiego

09.03.2015

„W obecnie niestabilnej sytuacji zlikwidowano pobór oraz ograniczono wydatki na armię”.

Joanna Lichocka, publicystka i dziennikarka, wskazuje, że konwencja Bronisława Komorowskiego była pełna obłudy. „Komorowski mówi, że jest gwarancją stabilizacji oraz jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Polakom w przeciwieństwie do innych kandydatów. Jest to pokaz hipokryzji i obłudy w jego kampanii” – powiedziała Joanna Lichocka W Radiu Wnet.

Lichocka komentowała rozpoczęcie przez prezydenta Komorowskiego objazdu po Polsce. Odniosła się do wizyty w Piasecznie, która rozpoczęła akcję. Wskazała, że ludzie próbowali pytać prezydenta, „jak wyżyć z renty wynoszącej 600 złotych”. Jednak on nie odpowiedział. „Komorowski udaje, że nie słyszy, odwraca się plecami i unikając odpowiedzi powraca do pozowania do zdjęć. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się w USA, zostałoby to natychmiast nagłośnione” - zauważa Lichocka.

Publicystka odniosła się również do przemówienia Ewy Kopacz, która wskazywała, że obecne czasy nie są dla debiutantów. „Ewa Kopacz mówi o tym głośno nie obawiając się, że ludzie przypomną sobie, że to ona jest takim politykiem, która ma za plecami Donalda Tuska. Pani premier nie ma doświadczenia w sprawowaniu najważniejszych funkcji. Wszystko zawdzięcza byłemu liderowi Platformy, a nie swojemu talentowi czy umiejętnościom politycznym” - przypomina Lichocka.

Dziennikarka odnosząc się do pytania, jaki wpływ na kampanię będzie miała obecna sytuacja międzynarodowa, tłumaczyła: „Komorowski mówi, że jest gwarancją stabilizacji oraz jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo Polakom w przeciwieństwie do innych kandydatów. Jest to pokaz hipokryzji i obłudy w jego kampanii. W obecnie niestabilnej sytuacji zlikwidowano pobór oraz ograniczono wydatki na armię”.

„Powinniśmy zdać sobie sprawę, że obecny rząd doprowadził do rozkładu polskiej armii, że przypadku kryzysowej sytuacji bez pomocy sojuszniczych wojsk nie damy sobie rady” - dodaje.

Swoje wystąpienie Lichocka zakończyła apelem do wyborców. „Wielu Polaków po wyborach samorządowych może być zniechęconych. Musimy iść do wyborów oraz ich przypilnować. Nie możemy pozwolić na by mówiono, że nie warto głosować” - wzywa Lichocka.

TK
[Fot. PAP/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook