Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka nokautuje PO: Wstydu nie macie!

31.12.2015

"Wyrzuciliście wszystkich, którzy byli krytyczni. Nic nie wiecie o wolności słowa".

W Sejmie doszło do burzy wokół zmian w mediach publicznych. Emocje wzrosły, gdy na mównicę weszła Joanna Lichocka. Jednoznacznie wykazała hipokryzję Platformy Obywatelskiej, przypominając, jak traktowała ona media publiczne.

"Czy przypominają sobie państwo, jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, PAP, gdy rządy objęła koalicja PO-PSL-SLD? Przypomnę kilka nazwisk…" — powiedziała Lichocka.

Posłanka PiS w mocnych słowach komentowała styl i hipokryzję polityków Platformy. "Wyrzuciliście wszystkich, którzy byli krytyczni wobec waszej koalicji. Został jeden Jan Pospieszalski. Tych, do których nie mieszkaliście wyrzuciliście do firmy leasingowej! Pod Waszymi rządami wyleciałam z telewizji publicznej rządzonej przez pani kumpli z partii! Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa - pod waszymi rządami powstał drugi obieg: niezależnej informacji, portali i filmów dokumentalnych, które były zakazane!" - mówiła Lichocka do Agnieszki Pomaski z PO, która bardzo się oburzała na słowa poseł PiS.

ez
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook