Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka nokautuje PO: Wstydu nie macie!

31.12.2015

"Wyrzuciliście wszystkich, którzy byli krytyczni. Nic nie wiecie o wolności słowa".

W Sejmie doszło do burzy wokół zmian w mediach publicznych. Emocje wzrosły, gdy na mównicę weszła Joanna Lichocka. Jednoznacznie wykazała hipokryzję Platformy Obywatelskiej, przypominając, jak traktowała ona media publiczne.

"Czy przypominają sobie państwo, jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, PAP, gdy rządy objęła koalicja PO-PSL-SLD? Przypomnę kilka nazwisk…" — powiedziała Lichocka.

Posłanka PiS w mocnych słowach komentowała styl i hipokryzję polityków Platformy. "Wyrzuciliście wszystkich, którzy byli krytyczni wobec waszej koalicji. Został jeden Jan Pospieszalski. Tych, do których nie mieszkaliście wyrzuciliście do firmy leasingowej! Pod Waszymi rządami wyleciałam z telewizji publicznej rządzonej przez pani kumpli z partii! Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa - pod waszymi rządami powstał drugi obieg: niezależnej informacji, portali i filmów dokumentalnych, które były zakazane!" - mówiła Lichocka do Agnieszki Pomaski z PO, która bardzo się oburzała na słowa poseł PiS.

ez
[Fot. PAP/Rafał Guz]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook