Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Niesiołowskiemu konspekt napisano cyrylicą?

06.07.2016

Obniżenie wiarygodności ministra tuż przed szczytem NATO, który ma przesądzić o polskim bezpieczeństwie na najbliższe dekady nie jest czymś, nad czym można przejść do porządku dziennego – mówiła posłanka PiS Joanna Lichocka na antenie Telewizji Republika.

Lichocka oceniła krytycznie próbę odwołania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Dokonywanie tego na dwa dni przed szczytem NATO określiła jako niezwykle głupie, nawet jak na polską opozycję. "I to nie dlatego, że im się nie podobał szczyt, ale że ma kontakty ze współpracownikiem SB. W "Gazecie Wyborczej" sugerowano, że ma związki z rosyjskimi służbami specjalnymi. Na tej podstawie PO stawia wniosek. (…) Zapytałam się, czy konspekt posłowi Niesiołowskiemu napisał ktoś cyrylicą" – dodała. 


Posłanka odniosła się do wspomnianego już artykułu "Gazety Wyborczej". "Ta sama "GW" piórem redaktora naczelnego Adama Michnika pisała o tym, że wojska radzieckie powinny zostać w Polsce, bo to będzie stabilizować sytuację w Europie. To było w 1991 roku, pamiętam to nie tylko ja. "GW" lansowała koncepcję NATO-bis z Lechem Wałęsą. Warto pamiętać, jak zachowała się po katastrofie w Smoleńsku, kiedy można było w niej przeczytać najbardziej twardą obronę Anodiny i wszystkich tych tez" – powiedziała. 

Lichocka mówiła także dlaczego PiS wyszło z sali sejmowej w czasie przemówienia Stefana Niesiołowskiego, który w imieniu wnioskodawców uzasadniał złożenie wniosku o wotum nieufności. Stwierdziła, że w ten sposób partia demonstrowała, że nie zgadza się na taką hucpę i godzenie w polską rację stanu. "Obniżenie wiarygodności ministra tuż przed szczytem NATO, który ma przesądzić o polskim bezpieczeństwie na najbliższe dekady nie jest czymś, nad czym można przejść do porządku dziennego" – oceniła. 

Na koniec przyznała, że nie spodziewała się, że Grzegorz Schetyna wciągnie się w takie działania. Być może to efekt presji stronnictwa Kopacz, czy innych walk wewnątrz Platformy. "Tego, co się stało dzisiaj, nie sposób traktować inaczej, jak działania przeciwko polskim interesom. Jestem bardzo zaskoczona, że Schetyna, gracz inteligentny, dał się w to wmanewrować" – powiedziała. 


 ak/Telewizja Republika 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook