Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Niesiołowskiemu konspekt napisano cyrylicą?

06.07.2016

Obniżenie wiarygodności ministra tuż przed szczytem NATO, który ma przesądzić o polskim bezpieczeństwie na najbliższe dekady nie jest czymś, nad czym można przejść do porządku dziennego – mówiła posłanka PiS Joanna Lichocka na antenie Telewizji Republika.

Lichocka oceniła krytycznie próbę odwołania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Dokonywanie tego na dwa dni przed szczytem NATO określiła jako niezwykle głupie, nawet jak na polską opozycję. "I to nie dlatego, że im się nie podobał szczyt, ale że ma kontakty ze współpracownikiem SB. W "Gazecie Wyborczej" sugerowano, że ma związki z rosyjskimi służbami specjalnymi. Na tej podstawie PO stawia wniosek. (…) Zapytałam się, czy konspekt posłowi Niesiołowskiemu napisał ktoś cyrylicą" – dodała. 


Posłanka odniosła się do wspomnianego już artykułu "Gazety Wyborczej". "Ta sama "GW" piórem redaktora naczelnego Adama Michnika pisała o tym, że wojska radzieckie powinny zostać w Polsce, bo to będzie stabilizować sytuację w Europie. To było w 1991 roku, pamiętam to nie tylko ja. "GW" lansowała koncepcję NATO-bis z Lechem Wałęsą. Warto pamiętać, jak zachowała się po katastrofie w Smoleńsku, kiedy można było w niej przeczytać najbardziej twardą obronę Anodiny i wszystkich tych tez" – powiedziała. 

Lichocka mówiła także dlaczego PiS wyszło z sali sejmowej w czasie przemówienia Stefana Niesiołowskiego, który w imieniu wnioskodawców uzasadniał złożenie wniosku o wotum nieufności. Stwierdziła, że w ten sposób partia demonstrowała, że nie zgadza się na taką hucpę i godzenie w polską rację stanu. "Obniżenie wiarygodności ministra tuż przed szczytem NATO, który ma przesądzić o polskim bezpieczeństwie na najbliższe dekady nie jest czymś, nad czym można przejść do porządku dziennego" – oceniła. 

Na koniec przyznała, że nie spodziewała się, że Grzegorz Schetyna wciągnie się w takie działania. Być może to efekt presji stronnictwa Kopacz, czy innych walk wewnątrz Platformy. "Tego, co się stało dzisiaj, nie sposób traktować inaczej, jak działania przeciwko polskim interesom. Jestem bardzo zaskoczona, że Schetyna, gracz inteligentny, dał się w to wmanewrować" – powiedziała. 


 ak/Telewizja Republika 

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook