Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Tusk złamał neutralność funkcji szefa RE

09.03.2017

"Gdyby Tusk nadal byłby szefem Rady, oznaczałoby to, że kryzys Unii Europejskiej jest tak głęboki, ze nie jest ona w stanie uchronić przed destrukcją własnych instytucji" – oceniła posłanka PiS Joanna Lichocka na łamach Gazety Polskiej Codziennie.

Joanna Lichocka skomentowała sprawę poparcia Donalda Tuska na drugą kadencję szefostwa Rady Europejskiej.
- Nawet najwięksi propagandyści nie znaleźli liczącego się polityka, który powiedziałby wprost, że Donalda Tuska należy wybrać wbrew zdaniu polskiego rządu – napisała.

Dodała, że premier Szydło dała ku temu najlepsze świadectwo.

- O tym świadczy list premier Szydło do przywódczy państw członkowskich EU – zaznaczyła. Publicystka tłumaczyła, dlaczego Tusk jest złym kandydatem na Szefa Rady Europejskiej – Złamał on neutralność funkcji szefa RE, angażując się w walkę polityczną przeciw rządowi w Warszawie – podkreśliła Lichocka.

Dodała, że postąpienie wbrew woli polskiego rządu byłoby „precedensem” na skalę europejską.

 - Wybór przewodniczącego RE wbrew stanowisku kraju, z którego pochodzi polityk, byłby precedensem łamiącym dotychczasowe zasady – nawet komisarzy europejskich powołuje się na podstawie sugestii państw członkowskich – napisała.

Lichocka wskazała następstwa wyboru Tuska.

- Gdyby mimo tych argumentów(…)Tusk nadal byłby szefem Rady, oznaczałoby to, że kryzys Unii Europejskiej jest tak głęboki, ze nie jest ona w stanie uchronić przed destrukcją własnych instytucji – oceniła.

 [fot.youtube/Telewizja Leszno]

 MW/Gazeta Polska Codziennie

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook