Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Nadchodzi przemysł pogardy

28.05.2015

„Jeszcze Duda nie zaprzysiężony, a widać taktykę stosowaną wobec śp. Lecha Kaczyńskiego”.

Joanna Lichocka zauważa symptomy nadchodzącego przemysłu pogardy. W jej ocenie to, co dzieje się w mediach wokół Andrzeja Dudy przypominać zaczyna problemy śp. Lecha Kaczyńskiego. „Jeszcze Andrzej Duda nie został zaprzysiężony, a już widać, że taktyka, jaka była stosowana wobec Lecha Kaczyńskiego i jaka od lat jest prowadzona wobec Jarosława Kaczyńskiego, będzie dotyczyła także jego” - ostrzega Lichocka.

W jej ocenie „zmanipulowane zostanie wszystko, co tylko się da”. „Przekręcone wypowiedzi, ze złą wolą zinterpretowany każdy ruch. Mamy już tego próbki – w tym prosto z Kremla. Tak się bowiem składa, że zwykle nasz rodzimy przemysł pogardy współgra z tonem nadawanym przez moskiewskie media. Niekiedy, jak po Smoleńsku, one wprost nadają ton” - zauważa publicystka.

Wskazuje, że „przez dwa dni mieliśmy do czynienia z ewidentną grą na wywołanie niechęci do polskiego prezydenta elekta u Ukraińców”. „Rosyjskie media, a w ślad za nimi polskie ogłosiły, że Andrzej Duda odwołał prywatne spotkanie z prezydentem Ukrainy. Nie było to prawdą, spotkanie nie mogło się odbyć w tym terminie, bo prezydenta elekta nie było tego dnia w Warszawie. Nim jednak Krzysztof Szczerski to sprostował, udało się nagłośnić ten 'fakt'” - zauważa autorka tekstu.

Dodaje, że „pytanie jest nie o to, czy oni – TVN, TVP, „Wyborcza”, PAP – przestaną w tym uczestniczyć”. „Pytanie jest inne – czy tym razem Polacy powiedzą im 'nie pozwalam'?” - kończy swój tekst Lichocka.

ez
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook