Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Michnik i Kiszczak kompletnie przegrali

14.11.2016

Posłanka PiS komentuje obchody Święta Niepodległości.

Posłanka PiS Joanna Lichocka w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” nie kryje swojej radości z przebiegu Święta Niepodległości.

„Święto Niepodległości za nami – wzięło w nim udział, wedle szacunków MSWiA, ponad 120 tys. osób. Biało-czerwone flagi, duma z Polski i polskości – z prawej i z lewej strony – to nastrój dominujący i oczywisty. I tak być powinno” - pisze Lichocka.

Była dziennikarka pisze o tym, że tzw. elitom nie udało się wymazać polskości i sprawić byśmy wstydzili się swoich barw narodowych.

„Podział polityczny nie przechodzi przez wartość fundamentalną, jaką jest Polska i polskość. A to jeszcze kilka lat temu nie było jasne” - czytamy.

Lichocka zwraca też uwagę na „zasługi” Czesława Kiszczaka i Adama Michnika, którzy przez lata starali się przekonać Polaków, że duma narodowa to powód do wstydu.

„Wielki wysiłek w to, by ośmieszać polskość, włożyły po 89 r. środowiska Michnika i Kiszczaka. Proces przerabiania Polaków na Europejczyków bez właściwości trwał dzień za dniem. Jak to miło dziś napisać – kompletnie przegrali” - pisze posłanka PiS i dodaje, że wielką rolę w budowaniu narodowej świadomości odegrali także politycy.

„Ale stało się to możliwe dzięki politykom, w tym najskuteczniejszym: Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim. Mimo wszystkich ataków już wiadomo – damy radę. Polska jest i będzie wolna”.

Mly/niezalezna.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook