Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Media już rozliczają rząd PiS-u

02.11.2015

„Jest to tym bardziej komiczne, im bardziej żałosny był serwilizm tych środowisk wobec PO-PSL”

„Mija tydzień od wyborów, zatem media dotychczasowej władzy rozliczają PiS z wyborczych obietnic i składu rządu” - zauważa w swoim tekście nowo wybrana poseł PiS Joanna Lichocka. W tekście w „GPC” zaznacza, że „jest to tym bardziej komiczne, im bardziej żałosny był serwilizm tych środowisk wobec PO-PSL”.

„Czołówki dzienników mają przekonywać odbiorców, że po zwycięstwie PiS zapanował chaos. A tymczasem zapanował on w propagandowym przekazie. Nie wiadomo, kto będzie premierem, ale nawet jak wiadomo, że Beata Szydło, to i tak twierdzi się, że… Jarosław Kaczyński. Lider PiS – te same źródła to głoszą – od dawna jest też faktycznym prezydentem. Wedle tej logiki za chwilę będzie też marszałkiem Sejmu i Senatu, każdym ministrem oraz szefem wszystkich urzędów centralnych” - tłumaczy Lichocka.

Dodaje, że „propaganda PO w wydaniu TVP, „Newsweeka” czy TVN powiada jednocześnie, że obóz zwycięskiego PiS-u jest areną walk frakcji, w tym frakcji Beaty Szydło z frakcją zakonu PC, czyli frakcją Jarosława Kaczyńskiego”.

„Tylko patrzeć, i frakcja prezydenta Andrzeja Dudy pojawi się spod piór propagandystów. Jak uniknąć tych przekazów dnia? Pewnych kanałów TV nie oglądać, pewnych gazet i portali nie czytać. Zachować spokój i patrzeć. W rzeczywistości (nie w przekazie pluszaków) wszystko idzie właściwym, dobrym trybem” - uważa Lichocka.

ez,GPC

[Fot. Profil PiS/Facebook]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook