Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Kopacz może tylko stracić

28.09.2015

„Wydający pani premier dyspozycje Tusk pcha ją do ślepej walki z prezydentem”.

Joanna Lichocka, publicystka i kandydatka PiS do Sejmu, komentuje słowa Ewy Kopacz. Szefowa rządu odnosząc się do wiadomości, że prezydent Duda spotkał się z prezesem Kaczyńskim, wskazała, że „mamy prezydenta na pilota” i zarzuciła głowie państwa, że jest prezydentem sterowanym przez szefa PiS-u.

„Ewa Kopacz, która regularnie spotyka się z Donaldem Tuskiem w Sopocie, raczyła wyrazić opinię, że „mamy prezydenta sterowanego na pilota”. Pani premier, która zawdzięcza karierę polityczną temu, że jest przyjaciółką Tuska, wiernie recytuje zdania dyktowane przez ludzi byłego premiera. I nie zauważa, jak autodestrukcyjna dla niej jest ta metoda” - pisze Lichocka w „Gazecie Polskiej”.

Dodaje, że „wydający pani premier dyspozycje Tusk pcha ją do ślepej walki z prezydentem”. „Tuskowi wydaje się, że gdy odtworzy konflikt, jaki kreował, walcząc z Lechem Kaczyńskim, tym razem na linii Kopacz–Duda, to zatrzyma wyborców przy PO” - pisze kandydatka PiS do Sejmu.

Dodaje, że „chodzi i o to, że Tuskowi marzy się prezydentura i pokonanie Andrzeja Dudy w następnych wyborach”. „Nie docenia jednego – autentycznego poparcia, jakim w kraju cieszy się Andrzej Duda. Kopacz, walcząc z lubianym prezydentem, może tylko stracić. Ustawiając się do niego w opozycji, drwiąc i rechocząc, staje się zaprzeczeniem walorów, które Polacy chcą widzieć u swoich przywódców, a dzięki którym Duda wygrał wybory: troski o państwo, kompetencji, dobrego wizerunku. Ewa Kopacz jest tępym narzędziem kalkulacji Tuska. Wiele wskazuje, że zapłaci za to własną karierą polityczną” - kończy Lichocka.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook