Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Kopacz może tylko stracić

28.09.2015

„Wydający pani premier dyspozycje Tusk pcha ją do ślepej walki z prezydentem”.

Joanna Lichocka, publicystka i kandydatka PiS do Sejmu, komentuje słowa Ewy Kopacz. Szefowa rządu odnosząc się do wiadomości, że prezydent Duda spotkał się z prezesem Kaczyńskim, wskazała, że „mamy prezydenta na pilota” i zarzuciła głowie państwa, że jest prezydentem sterowanym przez szefa PiS-u.

„Ewa Kopacz, która regularnie spotyka się z Donaldem Tuskiem w Sopocie, raczyła wyrazić opinię, że „mamy prezydenta sterowanego na pilota”. Pani premier, która zawdzięcza karierę polityczną temu, że jest przyjaciółką Tuska, wiernie recytuje zdania dyktowane przez ludzi byłego premiera. I nie zauważa, jak autodestrukcyjna dla niej jest ta metoda” - pisze Lichocka w „Gazecie Polskiej”.

Dodaje, że „wydający pani premier dyspozycje Tusk pcha ją do ślepej walki z prezydentem”. „Tuskowi wydaje się, że gdy odtworzy konflikt, jaki kreował, walcząc z Lechem Kaczyńskim, tym razem na linii Kopacz–Duda, to zatrzyma wyborców przy PO” - pisze kandydatka PiS do Sejmu.

Dodaje, że „chodzi i o to, że Tuskowi marzy się prezydentura i pokonanie Andrzeja Dudy w następnych wyborach”. „Nie docenia jednego – autentycznego poparcia, jakim w kraju cieszy się Andrzej Duda. Kopacz, walcząc z lubianym prezydentem, może tylko stracić. Ustawiając się do niego w opozycji, drwiąc i rechocząc, staje się zaprzeczeniem walorów, które Polacy chcą widzieć u swoich przywódców, a dzięki którym Duda wygrał wybory: troski o państwo, kompetencji, dobrego wizerunku. Ewa Kopacz jest tępym narzędziem kalkulacji Tuska. Wiele wskazuje, że zapłaci za to własną karierą polityczną” - kończy Lichocka.

TK
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook