Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Lichocka: Kompromitacji Kopacz nie dało się ukryć

13.10.2014

„Gdy uprawianie polityki sprowadza się do kreowania wizerunku, upadki takie jak ten, który zdarzył się Ewie Kopacz w Berlinie, są bolesne. Zwłaszcza że kompromitacji nie udało się ukryć” - pisze Joanna Lichocka w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Publicystka wskazuje, że „media rządowe robiły wszystko, by wpadkę zrelatywizować, i pewnie nie pokazywałyby zdjęć dziwnie kroczącej pani premier, gdyby nie media niezależne i Internet”.

„To jedyna pozytywna rzecz w tej ośmieszającej Polskę sytuacji – której przyczyn część osób, być może trafnie, szuka w „chorobie filipińskiej”. Okazało się, że siła wolnych mediów staje się zbyt wielka. Propagandziści nie mogli pozwolić sobie na niepokazanie Ewy Kopacz przestawianej przez kanclerz Angelę Merkel na czerwonym dywanie, gdy zamiast skręcić, uparcie sunęła przed stojącą samotnie kamerę, by po chwili oddać tej kamerze (lub stojącemu opodal masztowi) pokłon. Nie da się racjonalnie wytłumaczyć zachowania pani premier – nie od dziś jest w polityce, była przez ostatnie lata marszałkiem Sejmu i niejedna wizyta zagraniczna była jej udziałem” - zauważa Lichocka.

Dodaje, że „propagandziści wolą jednak usprawiedliwiać to „pogubienie” niedoświadczeniem niż… no właśnie”. „Co to właściwie było? Czy rzeczywiście „filipinka”? Wolałabym nie. Już wolę wierzyć, że to zwykła u pani Kopacz ignorancja” - kończy swój tekst dziennikarka.

ez,GPC
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Lichocka

,

Polska

,

polityka

,

Ewa Kopacz

,

kompromitacja

,

Niemcy

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook