Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Kompromitacji Kopacz nie dało się ukryć

13.10.2014

„Gdy uprawianie polityki sprowadza się do kreowania wizerunku, upadki takie jak ten, który zdarzył się Ewie Kopacz w Berlinie, są bolesne. Zwłaszcza że kompromitacji nie udało się ukryć” - pisze Joanna Lichocka w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Publicystka wskazuje, że „media rządowe robiły wszystko, by wpadkę zrelatywizować, i pewnie nie pokazywałyby zdjęć dziwnie kroczącej pani premier, gdyby nie media niezależne i Internet”.

„To jedyna pozytywna rzecz w tej ośmieszającej Polskę sytuacji – której przyczyn część osób, być może trafnie, szuka w „chorobie filipińskiej”. Okazało się, że siła wolnych mediów staje się zbyt wielka. Propagandziści nie mogli pozwolić sobie na niepokazanie Ewy Kopacz przestawianej przez kanclerz Angelę Merkel na czerwonym dywanie, gdy zamiast skręcić, uparcie sunęła przed stojącą samotnie kamerę, by po chwili oddać tej kamerze (lub stojącemu opodal masztowi) pokłon. Nie da się racjonalnie wytłumaczyć zachowania pani premier – nie od dziś jest w polityce, była przez ostatnie lata marszałkiem Sejmu i niejedna wizyta zagraniczna była jej udziałem” - zauważa Lichocka.

Dodaje, że „propagandziści wolą jednak usprawiedliwiać to „pogubienie” niedoświadczeniem niż… no właśnie”. „Co to właściwie było? Czy rzeczywiście „filipinka”? Wolałabym nie. Już wolę wierzyć, że to zwykła u pani Kopacz ignorancja” - kończy swój tekst dziennikarka.

ez,GPC
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook