Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Komorowski ma dar autokompromitacji

24.03.2015

„Co robi prezydent, gdy nie ma na kartce wystąpienia? Plecie androny, wypowiada głupstwa...”

Joanna Lichocka przekonuje, że Bronisław Komorowski swoimi wypowiedziami się kompromituje. W tekście pt. „Polityk o bardzo małym rozumku” wskazuje na ostatnie wydarzenia w kampanii.

„Co robi pan prezydent, gdy nie ma napisanego na kartce wystąpienia i jest skazany wyłącznie na siebie? Plecie androny, wypowiada głupstwa, nie panuje nad gonitwą myśli, myli podstawowe pojęcia, a także, niestety, zaświadcza, że ma kłopot z manierami, które topi w rubasznym, prostackim stylu 'gajowego'” - tłumaczy Lichocka w tekście w „GPC”.

Dodaje, że nie podobają się jej próby zakłócania wieców prezydenta. „Nie podoba mi się wygwizdywanie wieców Bronisława Komorowskiego. Nie zaszkodzi mu to nic a nic. Przeciwnie – uwiarygadnia go jako poważnego, spokojnego polityka, który musi zetrzeć się z awanturnikami” - tłumaczy dziennikarka.

I dodaje, że skuteczniejszym sposobem walki z prezydentem jest pozwolenie mu na swobodne wypowiadanie się. „Tymczasem ma on przecież cudowny z punktu widzenia opozycji dar autokompromitacji. Nie trzeba gwizdać. Wystarczy pozwolić prezydentowi być spontanicznym” - tłumaczy Lichocka.

Cały tekst w „GPC”.

ez
[Fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook