Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Kłamstwo o 10/04 uknuto natychmiast

11.04.2016

Joanna Lichocka w „Poranku Wnet” wspominała dzień katastrofy smoleńskiej. Razem z innymi uczestnikami uroczystości katyńskich, przebywała w tamtym momencie na cmentarzu w Katyniu. Jak podkreśla, wersja o winie polskich pilotów i naciskach polskiego prezydenta podawana była w Rosji natychmiast po katastrofie.

- Kiedy wyszliśmy z cmentarza po Mszy i dziennikarze wsiedli do autobusu dla prasy, siedział w nim kierowca, który czekał na nas cały czas na parkingu. W autobusie grała skoczna rosyjska muzyka. Któreś z nas powiedziało, żeby ją wyłączył. Z pełną empatią wyłączył ją natychmiast. Ujęta tym zrozumieniem, powiedziałam do niego: to wiesz co się stało? A on mówi: „Tak, wasz prezydent uparł się, żeby lądować, cztery razy podchodzili do lądowania w taką pogodę. Piloci zrobili błąd. Kto to słyszał upierać się lądować w taką pogodę”. Ta wersja wydarzeń była gotowa jakąś godzinę, dwie po katastrofie - powiedziała Lichocka.

Posłanka PiS podzieliła się także wrażeniami z obchodów 6. rocznicy  katastrofy smoleńskiej.  - To zgromadzenie i energia ego spotkania było porównywalna tylko z tym, co działo się w tygodniu żałoby, kiedy tak samo wielki, nieprzebrany tłum Polaków przyszedł na Krakowskie Przedmieście  - mówiła. 

Odcięła się przy tym od manipulacji i przekłamań, które pojawiają się w antyrządowych mediach. -Tak samo jak w stanie wojennym nikt nie czytał „Żołnierza Wolności” ani „Trybuny Ludu” tak samo dzisiaj nie czyta się „Gazety Wyborczej”. To oczywista oczywistość. Nie ma sensu zatruwać sobie głów – podkreśliła posłanka PiS.


frost/RadioWnet.pl
[Fot. Fratria]
CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook