Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Furia Belwederu będzie rosnąć

26.01.2015

Napaść na Andrzeja Dudę pokazała, że PO wciąż nie znalazła lepszego pomysłu na swój polityczny żywot niż straszenie - pisze Joanna Lichocka na portalu niezalezna.pl.

Jak zauważa publicystka atak na Andrzeja Dudę w związku z jego słowami o udziale Polski w pomocy Ukrainie pokazuje nie tylko to, co zawsze – że każdą wypowiedź władza i media rządowe są w stanie spreparować, przetworzyć i wykorzystać w dowolny, korzystny dla siebie sposób, ale też, że PO wciąż nie ma lepszego pomysłu na mobilizowanie swych wyborców niż straszenie PiS-em. " Ewa Kopacz w swoim niezgrabnym stylu wyrecytowała ten przekaz wprost – PiS chce wojny, PO pokoju. To zdarzenie pokazuje, jak nieumiejętnie strategię medialną Platformy realizuje pani premier " - pisze Lichocka. Jej zdaniem wniosek z tego zdarzenia jest taki:"obóz Bronisława Komorowskiego zrozumiał, że Andrzej Duda jest poważnym zagrożeniem dla reelekcji obecnego prezydenta. Że prezydent, stojący na straży obecnego systemu z bezrobociem, emigracją, umowami śmieciowymi, drenowaniem pieniędzy publicznych przez wąską grupę establishmentu, może być zastąpiony przez dynamicznego, młodego kandydata obozu zmiany." Zauważa też, że Ewa Kopacz swoją nieudolnością może temu projektowi opozycji bardzo pomóc. "Można się spodziewać, że furia w Belwederze będzie się wzmagała" - konkluduje felietonistka.

ansa/niezalezna.pl

[fot.PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook