Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Frasyniuk namaszczony z miejsce Kijowskiego

09.01.2017

Stugębna wieść niesie, że nowym liderem KOD-u będzie Władysław Frasyniuk. Że tak umyślono sobie w „Gazecie Wyborczej” (choć broniący do upadłego nieuczciwości Mateusza Kijowskiego Jacek Żakowski chyba dowiedział się o tym ostatni), Fundacji Batorego i zapleczu TVN-u - pisze Joanna Lichocka na łamach GPC.

 Słowem, postkomunistyczny establishment uznał, że z Kijowskim na czele pojedzie prosto w nicość. Wyznacza więc kolejnego kandydata na lidera, który pod nieobecność Tuska poprowadzi polityczne interesy postkomuny - dodaje.

Który to już raz? Wcześniej liderem wg „Wyborczej” miał być Janusz Palikot (Tusk nie we wszystkim się podobał) – przypomina.

Jak wylicza autorka kolejnymi liderami, na których stawiała „Wyborcza” byli Ryszard Petru , a wreszcie wyciągnięty ze środka agorowej warszawki – Kijowski.

Co strzał, to sukces – pokaz intelektualnej siły środowiska. Teraz, sięgając po zasoby dawnej Unii Demokratycznej, potwierdzają to co zwykle - zadufanie establishmentu z al. Róż naraża wyborców opozycji na niezwykle ciężkie zgryzoty. W łaściwie to tym wyborcom należą się wyrazy współczucia – bez szans na wykreowanie własnego lidera. Decydują nie oni. a obsesje i wojny systemu III Rp. A życie jest gdzie indziej - konkluduje Lichocka.

ansa/ GPC

[fot. Wikimedia Commons]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook