Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka: Film "Pucz" pokazał skalę agresji części PO

17.01.2017

Joanna Lichocka (PiS) podkreśliła w rozmowie z "Super Expressem", że film TVP "Pucz" "pokazuje skalę agresji części PO".

-Próba uniemożliwienia wyjścia marszałkowi Sejmu, pani premier czy panu prezesowi z parlamentu, blokowanie korytarzy sejmowych, wykręcanie ręki posłowi Suskiemu i przewracanie go na podłogę, napuszczanie ludzi na polityków PiS czy wezwania choćby Stefana Niesiołowskiego do agresji - to wszystko ma znamiona zamachu na demokratycznie wybraną władzę. To wszystko spełnia kryteria puczu- powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Lichocka zauważyła, że pucz nie musi być wojskowy. To dokonanie zamachu w wolnych demokratycznych wyborach metodami niedemokratycznymi. Mogą do tego służyć bojówki. Posłanka zauważyła, że ze zdumieniem obserwuje, iż media idą śladem narracji opozycji, która próbuje drwić z tego, że mieliśmy próbę zamachu na legalnie wybrany rząd. -Jestem głęboko przekonana, że cała sekwencja zdarzeń z 16 grudnia była przez opozycję zaplanowana. Zaplanowano zablokowanie możliwości dalszej pracy tego parlamentu. Może pan mówić, że to nie był pucz. Może pan używać innych słów, ale próbowano doprowadzić do obalenia rządu, nieprzyjęcia budżetu i ustawy dezubekizacyjnej. Szefowie służb nie musieli mieć dokładnej wiedzy o scenariuszu, jaki rodził się w głowach posłów PO- mówiła w rozmowie z "SE".

Lichocka dodała, że opozycji nie udało się obalić rządu. Nie udało się jej zgromadzić tylu bojówek, żeby stanowiły rzeczywiste zagrożenie. -Bardzo się z tego cieszę. Uważam też, że policja ochroniła budynek Sejmu i w tym sensie szefowie wszystkich służb okazali się skuteczni- podkreśliła. Lichocka stwierdziła, że trzeba się zastanowić nad odpowiedzialnością za ewidentne łamanie prawa przez posłów opozycji. -Możemy pomyśleć o niewyciąganiu zbyt ostrych konsekwencji, ale na pewno musimy zrobić coś - mam nadzieję, że razem z opozycją - by uniemożliwić kolejne próby zamachu na demokratycznie wybrane władze. Żeby nie było możliwości bezkarnego blokowania prac Sejmu i zrywania jego obrad za zagraniczne pieniądze, jak miało to miejsce w XVII i XVIII w.- skwitowała posłanka PiS.

fot.[Fratria]

pc/”SE”

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook