Jedynie prawda jest ciekawa

Lichocka: Bezradność w PO

30.10.2015

„PO z twarzą Kopacz każdego dnia staje się mniej wiarygodna. Dla PiS to dobry scenariusz.”

Ewa Kopacz nie ma szans na rządzenie Polską i raczej już nigdy mieć ich nie będzie” - pisze Joanna Lichocka, wybrana w wyborach do Sejmu kandydatka PiS.

W jej ocenie brak kompetencji i talentów politycznych Ewy Kopacz „zaczyna być (także publicznie) dostrzegane przez samych polityków PO”. „Jednak, mimo że pewnie chce tego znaczna ich część, wcale nie byłabym pewna, czy autorytarnie zarządzana przez Tuska (faktycznie) i Kopacz (formalnie) partia będzie w stanie dokonać zmiany lidera” - uważa Lichocka.

Dodaje, że „dla PiS to oczywiście dobry scenariusz – PO z twarzą Ewy Kopacz każdego dnia staje się mniej wiarygodna”.

Na koniec odnosi się do Donalda Tuska i jego możliwych planów politycznych. „Mając już mniejsze szanse na przedłużenie swej kadencji w Brukseli, będzie być może chciał za kilkanaście miesięcy wrócić na miejsce lidera PO. I kontynuować swoją walkę z prezydentem Andrzejem Dudą, i stanąć z nim do rywalizacji w kolejnych wyborach prezydenckich. PO jest narzędziem osobistych ambicji Tuska – niczym więcej. Politycy PO chyba nie widzą, że ich bezradność wobec tego stanu rzeczy jest już dla nich ośmieszająca” - kwituje Lichocka.

ez

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook