Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicowa wrażliwość! Publicysta Krytyki Pol. pisze o zmarłym chłopcu: „Biedny bezmózg”

30.04.2018
witowski30042018
Lewicowa wrażliwość! Publicysta Krytyki Pol. pisze o zmarłym chłopcu: „Biedny bezmózg”

Przemysław Witkowski, lewicowy publicysta Krytyki Politycznej, odniósł się w mediach społecznościowych do sprawy Alfiego Evanasa. Dziennikarzowi nie spodobała się aktywność internautów. Witkowski skrytykował tych, którzy „kręcą gównoburze” wokół „bezmózga z Anglii”, gdyż jego zdaniem mają one "przykryć" protest niepełnosprawnych w Sejmie.

- Dobrze bym się przyjrzał kto zakłada w Polsce te wszystkie „Alfie Polish army”, „Poland pray for Alfie” i inne kręcące gównoburze fanpejdze wokół tego biednego bezmózga z Anglii, kto kręci klipy z własnymi dziećmi, tweetuje, bo biorąc pod uwagę, którzy politycy padali od razy na klęczki i chcieli rozpoczynać międzynarodową krucjatę, która miała odbić to biedne ciałko z rąk bezlitosnej królowej Elżbiety II to chyba jest dla każdego jasne, że w Polsce ten cały ogólnonarodowy flejm ma przykryć protest osób niepełnosprawnych (…) – napisał Witkowski na Facebooku (zachowaliśmy oryginalną pisownię - red.)

Przemysław Witkowski to związany z Krytyką Polityczną poeta, dziennikarz i publicysta, absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, wykładowca uniwersytecki.

Niespełna dwuletni Alfie Evans cierpiał na niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną, zmarł w nocy w z piątku na sobotę w szpitalu w Liverpoolu. Rodzice chłopca w ostatnich dniach toczyli o syna sądową batalię, chcąc przenieść go do włoskiego szpitala; sprawą dziecka zajmował się także Watykan.

Niesamowita walka o prawo do decydowania o własnym dziecku poruszyła miliony internautów na całym świecie, którzy włączyli się w pomoc rodzicom chłopca. Sprawa Alfiego Evansa spotkała się z żywym odzewem także w Polsce. Wsparcie dla dwulatka i jego rodziny deklarowali m.in. prezydent Andrzej Duda i była premier Beata Szydło. Trwały też manifestacje w obronie chłopca przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie, organizowano wspólne modlitwy różańcowe w intencji Alfiego, odprawiane były także msze święte.

ac/twitter


Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook