Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicowa dziennikarka rozkręca aferę o polskich rasistach. W środku same fejki i półprawdy!

13.06.2017

Czarnoskóry pasażer, którego agresywny polski kierowca miał nie wpuścić do autobusu. I duża grupa podróżnych, która zupełnie nie reagowała na rasistowskie uwagi wobec mężczyzny. Kolejna mroczna historia, która dowodzi jak bardzo Polacy nienawidzą obcych. Udostępniła ją na swojej facebookowej tablicy Ludwika Włodek, dziennikarka Krytyki Politycznej. Na ten przejaw rasizmu Polaków zareagował – jak zawsze czujny w takich sytuacjach – Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, który obiecał pomoc. Problem w zasadzie jest tylko jeden. Cała historia jest nieprawdziwa.

 „Wczoraj wieczorem mojego szwagra, który jest z Togo i w związku z tym jest czarnoskóry, czarnowlosy, ciemnooki i generalnie nie wygląda na miejscowego, kierowca nie wpuścił do autobusu Warszawa - Berlin po pretekstem ze szwagier na pewno ma nóż i jest terrorysta. Nie wystawili się za nim pasażerowie, a wezwana na miejsce policja stwierdziła, ze nie może nic poradzić. "Nie możemy kierowcy zmusić, żeby wziął pana na pokład". Oczywiście szwagier miał bilet i dokument tożsamości. Oto Polska właśnie wstaje z kolan. Ja tam wole na kolanach w takim razie” (pisownia oryginalna – red) – napisała 10 czerwca o 09:55 na swojej facebookowej tablicy Ludwika Włodek, dziennikarka Krytyki Politycznej.

W ciągu dwóch dni jej wpis zdążyło polubić blisko 2 tysiące osób, udostępniających było ponad 1300. Jednym z komentujących był Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, który napisał: - Czy mogę prosić o szczegóły na priv? Chętnie podejmę sprawę. To jest jawne złamanie ustawy o równym traktowaniu. Większość komentujących w niewybredny sposób wyraziło swoje oburzenie polskim rasizmem. Ponarzekano na „Polaczków” i naszą ksenofobię. Poprzeklinano. Powyzywano. Niektórzy chcieli odwoływać swoje podróże, jeśli miałoby się okazać, że kupili bilety u rasistowskiego przewoźnika ze słowem "polski" w nazwie.

Co się okazało? Cała historia przypomina dowcipy o radiu Erewań. To nie kierowca był agresywny, ale pasażer. Dodatkowo, jedynym powodem dla którego nie chciano go zabrać nie był jego kolor skóry, ale nadbagaż. Co więcej, chcieli mu pomóc pasażerowie, którzy wyrazili, że część bagażu wezmą na siebie. Nie zgodził się na to kierowca. Rosjanin. A sam przewoźnik jest łotewski. Koniec końców, od sprawy zdystansowała się nawet Gazeta Wyborcza, która napisała, że kierowca nie chciał się zgodzić na agresywnego pasażera, bo ten jego zdaniem, swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych podróżnych. Dlatego wezwano policję, która potwierdziła, że to agresywny pasażer miał grozić kierowcy autobusu. 

Na koniec skompromitowana autorka oryginalnego wpisu dopisała na swojej facebookowej tablicy: „(…) Oczywiście od awantury o bagaże do terroryzmu droga jest daleka (...). Ciężko się nie zgodzić. Zwłaszcza, że mówimy tu o dziennikarce, która 2 grudnia 2016 roku na stronie Krytyki Politycznej opublikowała tekst, w którym czytamy: „Nie powstrzymamy kryzysu dziennikarstwa, póki nie zaczniemy przestrzegać wyśrubowanych standardów w mediach”. Znów, trudno polemizować. Ale jeszcze trudniej dogonić te Wasze wyśrubowane lewicowe standardy.

Artur Ceyrowski

 

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook