Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicowa dziennikarka rozkręca aferę o polskich rasistach. W środku same fejki i półprawdy!

13.06.2017

Czarnoskóry pasażer, którego agresywny polski kierowca miał nie wpuścić do autobusu. I duża grupa podróżnych, która zupełnie nie reagowała na rasistowskie uwagi wobec mężczyzny. Kolejna mroczna historia, która dowodzi jak bardzo Polacy nienawidzą obcych. Udostępniła ją na swojej facebookowej tablicy Ludwika Włodek, dziennikarka Krytyki Politycznej. Na ten przejaw rasizmu Polaków zareagował – jak zawsze czujny w takich sytuacjach – Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, który obiecał pomoc. Problem w zasadzie jest tylko jeden. Cała historia jest nieprawdziwa.

 „Wczoraj wieczorem mojego szwagra, który jest z Togo i w związku z tym jest czarnoskóry, czarnowlosy, ciemnooki i generalnie nie wygląda na miejscowego, kierowca nie wpuścił do autobusu Warszawa - Berlin po pretekstem ze szwagier na pewno ma nóż i jest terrorysta. Nie wystawili się za nim pasażerowie, a wezwana na miejsce policja stwierdziła, ze nie może nic poradzić. "Nie możemy kierowcy zmusić, żeby wziął pana na pokład". Oczywiście szwagier miał bilet i dokument tożsamości. Oto Polska właśnie wstaje z kolan. Ja tam wole na kolanach w takim razie” (pisownia oryginalna – red) – napisała 10 czerwca o 09:55 na swojej facebookowej tablicy Ludwika Włodek, dziennikarka Krytyki Politycznej.

W ciągu dwóch dni jej wpis zdążyło polubić blisko 2 tysiące osób, udostępniających było ponad 1300. Jednym z komentujących był Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, który napisał: - Czy mogę prosić o szczegóły na priv? Chętnie podejmę sprawę. To jest jawne złamanie ustawy o równym traktowaniu. Większość komentujących w niewybredny sposób wyraziło swoje oburzenie polskim rasizmem. Ponarzekano na „Polaczków” i naszą ksenofobię. Poprzeklinano. Powyzywano. Niektórzy chcieli odwoływać swoje podróże, jeśli miałoby się okazać, że kupili bilety u rasistowskiego przewoźnika ze słowem "polski" w nazwie.

Co się okazało? Cała historia przypomina dowcipy o radiu Erewań. To nie kierowca był agresywny, ale pasażer. Dodatkowo, jedynym powodem dla którego nie chciano go zabrać nie był jego kolor skóry, ale nadbagaż. Co więcej, chcieli mu pomóc pasażerowie, którzy wyrazili, że część bagażu wezmą na siebie. Nie zgodził się na to kierowca. Rosjanin. A sam przewoźnik jest łotewski. Koniec końców, od sprawy zdystansowała się nawet Gazeta Wyborcza, która napisała, że kierowca nie chciał się zgodzić na agresywnego pasażera, bo ten jego zdaniem, swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych podróżnych. Dlatego wezwano policję, która potwierdziła, że to agresywny pasażer miał grozić kierowcy autobusu. 

Na koniec skompromitowana autorka oryginalnego wpisu dopisała na swojej facebookowej tablicy: „(…) Oczywiście od awantury o bagaże do terroryzmu droga jest daleka (...). Ciężko się nie zgodzić. Zwłaszcza, że mówimy tu o dziennikarce, która 2 grudnia 2016 roku na stronie Krytyki Politycznej opublikowała tekst, w którym czytamy: „Nie powstrzymamy kryzysu dziennikarstwa, póki nie zaczniemy przestrzegać wyśrubowanych standardów w mediach”. Znów, trudno polemizować. Ale jeszcze trudniej dogonić te Wasze wyśrubowane lewicowe standardy.

Artur Ceyrowski

 

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook